Pogoda
13.07.2018 16:10

CD Projekt jest wart więcej niż KGHM

Polska gospodarka w przyszłości może rzeczywiście, zamiast na węglu, opierać się na grach – kapitalizacja CD Projekt na GPW sięgnęła 18 mld złotych. To więcej niż kwota, na którą wyceniany jest państwowy gigant KGHM.

CD Projekt jest wart więcej niż KGHM

Wartość spółek notowanych na giełdzie potrafi być zmienna i ulotna. Czasem wystarczy jedna wiadomość, żeby kurs akcji skoczył w górę – tak było na przykład po tym, jak po kilku latach oficjalne twitterowe konto Cyberpunka 2077 opublikowało pierwszy wpis.

Inwestorzy mogą podobnie zareagować na deklarację Adama Kicińskiego, szefa grupy CD Projekt, jasno stwierdził, że w planach studia jest stworzenie nowego Wiedźmina.

CDP stało się ósmą co do wartości spółką na warszawskiej giełdzie – jej kapitalizacja sięgnęła 18 mld złotych. To o 400 mln zł więcej, niż warte są akcje KGHM, zatrudniającego ponad 30 000 osób państwowego giganta zajmującego się wydobyciem i sprzedaż miedzi oraz srebra.

Kapitalizacja CD Projektu wynosi 18 mld złotych

Nieustanny wzrost cen akcji polskiego studia to wynik wiary inwestorów w świetlaną przyszłość spółki. Warto przypomnieć, że w zaledwie w 2016 roku wycena giełdowa CPD wynosiła… 2 mld złotych.

Największym sukcesem polskiego studia jest oczywiście Wiedźmin 3, który został nawet obwołany najlepszą grą komputerową w historii. CDP planuje na dobre zadomowić się w uniwersum stworzonym przez Andrzeja Sapkowskiego – dla graczy to dobra wiadomość, bo oznacza powstanie kolejnych gier z wiedźminem w roli głównej. Nie ma raczej co liczyć na przywołanie Geralta z zasłużonej emerytury – bardziej prawdopodobne wydaje się, że nowa trylogia będzie opowiadać losy Ciri.

Nieustanny wzrost cen akcji CDP na giełdzie to także dowód na to, że zaprezentowane na E3 informacje o Cyberpunku 2077 zadowoliły inwestorów oczekujących powstania kolejnego hitu na światową skalę.

Czy taka wycena CDP oddaje prawdziwą wartość spółki?

Michał Tomaszkiewicz