Pogoda
04.09.2018 11:33

CD Projekt zaprezentował nowego, mrocznego GWINTA

Projekt GWENT Homecoming zbliża się do końca – polskie studio zaprezentowało po raz pierwszy nowy wygląd gry karcianej, której mroczniejsza dusza ma bardziej przypominać klimat Wiedźmina 3.

GWINT wiedźmińska gra karciana
foto: kadr z wideo

GWINT, czyli wiedźmińska gra karciana, to pomysł CDP na wejście do świata e-sportu. Popularna rozrywka bywalców karczmy w Dzikim Gonie staje się samodzielną grą, której testy beta trwają już dwa lata.

Graczy, którzy zdążyli się już przyzwyczaić do wyglądu, klimatu oraz zasad rządzących rozgrywką, czeka przed premierą GWINTA niespodzianka – w w ramach projektu Homecoming, postanowiono wrócić do korzeni serii przygód o Geralcie i wprowadzić klimat uwielbianego na całym świecie Wiedźmina 3 do szykowanej karcianki.

Po wielu miesiącach prac CD Projekt RED pokazał wreszcie, jak ma wyglądać finalna wiedźmińska gra karciana. Zmiany są doskonale widoczne – zarówno jeśli chodzi o wizualia, jak i mechanikę gry. CDP zapewnia przy tym, że wsłuchiwało się mocno we wszystkie opinie testerów, tak żeby stworzyć grę, która będzie się im możliwie najbardziej podobać.

GWINT Homecomng – co zmieniło się w grze?

gameplay Cyberpunk 2077
gameplay Cyberpunk 2077
Przeczytaj także CD Projekt pokazał gameplay Cyberpunka 2077!

Kilka dni przed pokazaniem nagrania CDP potwierdziło, że postanowiło rozdzielić GWINT na dwie serie. Pierwsza z nich to karcianka pozwalająca toczyć pojedynki z innymi graczami, druga zaś będzie przedstawiać fabularne historie ze świata Wiedźmina pod szyldem The Witcher Tales.

Pierwszy rzut na odświeżonego GWINTA pokazuje ogromne zmiany w oprawie audiowizualnej. Zmienił się wygląd interfejsu użytkownika, projekt kart, a także aren walki – teraz są to trójwymiarowe lokacje.

CDP uznało także, że mniej znaczy więcej – z gry usunięto więc srebrne karty, a także jeden rząd do wykładania – ma to pozwolić na lepsze planowanie i wcielanie w życie taktyki wykorzystującej umiejętności specjalne kart.

Premiera GWINTA planowana jest na październik 2018 roku – do ukończenia prac zostało więc już niewiele czasu.

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry