CD Projekt zawarł porozumienie z Andrzejem Sapkowskim w sprawie "Wiedźmina"

21.12.2019 10:39
CD Projekt zawarł porozumienie z Andrzejem Sapkowskim w sprawie "Wiedźmina" Fot. TRICOLORS/East News

Sprawa między Sapkowskim a CDP ciągnęła się już od kilku dobrych miesięcy. Na szczęście wygląda na to, że producenci gier porozumieli się z twórcą oryginału.

Jak poinformowała 20 grudnia spółka CD Projekt, Andrzej Sapkowski porozumiał się z firmą w sprawie wcześniejszego pozwu, w wyniku którego autor domagał się około 60 milionów złotych w ramach zapłaty za prawa do "Wiedźmina". Strony znalazły złoty środek, ale jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu CDP: "ze względu na zawarte w umowie zobowiązania stron do zachowania poufności, a także ochronę tajemnicy przedsiębiorstwa spółki, szczegóły zawartego porozumienia nie zostaną ujawnione".

Wiedźmin - Andrzej Sapkowski i CD Projekt zawarli porozumienie

W oświadczeniu możemy też przeczytać, że obydwie strony są usatysfakcjonowane i w przyszłości może dojść do kolejnej współpracy:

Przyjęte uzgodnienia zaspokajają i w pełni wyjaśniają potrzeby oraz oczekiwania obu stron przy poszanowaniu wcześniej zawartych umów oraz nakreślają ramy przyszłej współpracy pomiędzy stronami.

Przeczytaj także

W oficjalnym oświadczeniu opisano również szczegóły nowego porozumienie. CD Projekt otrzymał nowe, nieokreślone prawa, a także potwierdził już wcześniej posiadane prawa do eksploatacji świata "Wiedźmina". To oczywiście odnosi się do obszaru gier wideo, komiksów, gier tradycyjnych (takich jak "Wiedźmin RPG"), a także merchandisingu, w tym tworzenia gadżetów, czy ubrań.

Zobacz także: Geralt i Ciri w Cyberpunku 2077. Jak się wam podobają?

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.