Pogoda
06.09.2018 11:16

CDA.pl z aplikacją na iOS, telewizory i oglądaniem offline

Jeśli ktoś miał wątpliwości, czy CDA.pl jest serwisem VoD z prawdziwego zdarzenia, właśnie zostały one rozwiane – dostęp do ponad 5000 legalnych filmów można mieć bezpośrednio ze swojego telefonu lub telewizora.

aplikacja CDA na Android TV
foto: materiały prasowe

Funkcjonowanie CDA.pl budzi wciąż spore emocje – opinia utarta w pionierskich internetowych czasach filmów na żądanie jest wciąż wiecznie żywa, mimo że serwis stał się zupełnie innym podmiotem, oferującym błyskawicznie powiększającą się bibliotekę legalnych filmów.

Oprócz coraz intensywniejszej współpracy z dystrybutorami CDA.pl stara się także nie zapominać o pokazywaniu się użytkownikom z jak najlepszej strony – serwis już jakiś czas temu pokazał aplikację mobilną na smartfony z Androidem i zapewnił oficjalne wsparcie dla Chromecasta, teraz zaś powody rozszerzył swój park oprogramowania o apkę działającą na urządzeniach Apple oraz program dla Android TV.

Ten ostatni można uruchomić zarówno na przystawkach do telewizorów (jak opisywanym przez nas Xiaomi Mi Box), jak i samych odbiornikach, jeśli działają pod kontrolą systemu Google.

Aplikacja CDA na iOS

CDA z aplikacją na iPhone’y i iPady

"

Aplikacja CDA na telefony i tablety (dla obu systemów, czyli dla iOS i Android) umożliwia oglądanie zarówno materiałów tworzonych przez użytkowników (działa podobnie jak aplikacja YouTube), jak i filmów z sekcji CDA Premium (tylko dla abonentów usługi). Aplikacja pozwala na zapisywanie ostatnio oglądanych filmów, rozszerzone sortowanie i filtrowanie, a w przypadku abonentów także na oglądanie wybranych pozycji w trybie offline. "

Opcja ta jest przydatna dla osób, które opuszczają przyjazne okolice pełne sygnału Wi-Fi , ale nie chcą rezygnować z rozrywki będąc pozbawionym dostępu do internetu – wybrane tytuły (te, na które zgodzili się dystrybutorzy) można zawczasu pobrać na swoje urządzenie i spokojnie obejrzeć bez obaw o nadwyrężenie transferu danych przez sieć komórkową.

Jakość oferowanych w CDA Premium filmów to zazwyczaj Full HD – zdecydowana większość tytułów jest dostępnych z polskim lektorem, dubbing i napisy można spotkać naprawdę rzadko.

Macie subskrypcję w serwisie VoD?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile