Pogoda
11.10.2017 14:43

CDP: Cyberpunk 2077 to ogromny krok w stosunku do Wiedźmina

Z każdym Wiedźminem robiliśmy duży krok naprzód, to samo chcemy zrobić z Cyberpunkiem 2077 – taka deklaracja padła z ust prezesa CD Projektu, Adama Kicińskiego.

CDP: Cyberpunk 2077 to ogromny krok w stosunku do Wiedźmina
foto: materiały prasowe

Wiedźmin 3 oczarował graczy głębią przedstawionego świata oraz bogactwem fabuły, stawiając bardzo wysoko poprzeczkę dla gier cRPG chcących uchodzić za naprawdę dobre. Dla CD Projektu ten poziom ma być tylko progiem wyjścia w dopieszczaniu Cyberpunka 2077, następnej dużej gry polskiego studia.

Adam Kiciński nie ukrywa, że by zrealizować ten ambitny cel, studio musi się jeszcze trochę nauczyć.

"

Bo z każdym Wiedźminem robiliśmy bardzo duży krok, w każdym wymiarze - w wymiarze jakościowym, w wymiarze rozpoznawalności naszej firmy, w wymiarze finansowym. I jesteśmy przekonani, że stać nas w przyszłości na kolejny duży krok, tylko to jest bardzo dużo pracy. Trzeba się uporać z wieloma wyzwaniami, ale wierzymy, że możemy zrobić w przyszłości ogromny, wielki krok z Cyberpunkiem, a po drodze nauczyć się robić gry multi-player'owe i z sukcesem rozwijać Gwinta i przy okazji korzystać z tego, że gracze płacą. "

Pierwsza zapowiedź Cyberpunka 2077 pojawiła się jeszcze w styczniu 2013 roku i od tamtej pory polskie studio uparcie milczy w temacie postępów. Oficjalne stanowisko – potwierdzone po raz kolejny przez Kicińskiego – mówi, że kampania informacyjna i marketingowa jest przygotowana, ale nie przyszedł jeszcze na nią czas. CDP chce po prostu wszystkich zaskoczyć oficjalnymi informacjami na temat swojej produkcji. 

O grze możemy więc dowiadywać się jak na razie tylko z przecieków. Jedną z takich okazji było ogłoszenie projektów, które otrzymają dofinansowanie w ramach programu GameInn – jak się okazało, na cztery (a nawet pięć, jeśli odpowiednio się spojrzy) zadań związanych z produkcją Cyberpunka 2077 CDP otrzymało 29,5 mln złotych.

Za tę kwotę ma być stworzony dynamiczny, żywy świat, w którym mieszkańcy miasta realizować swoje interesy, który ma wyglądać doskonale dzięki zaawansowanej animacji twarzy i ciała oraz kinowej jakości prezentowanego świata. Trwają także prace nad systemem zestawiania gier wieloosobowych, z uwzględnieniem rozgrywek międzyplatformowych.

A Wy kiedy spodziewacie się Cyberpunka 2077?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry