Pogoda
30.05.2017 12:06

CDP milczy o Cyberpunku 2077, bo chce wszystkich zaskoczyć

Nikt nie spodziewa się Cyberpunka 2077 – i tak ma być. CD Projekt Red chce, żeby pojawienie się informacji o grze było prawdziwą niespodzianką.

CDP milczy o Cyberpunku 2077, bo chce wszystkich zaskoczyć
foto: materiały prasowe

O nowej – a właściwie starej, gdyż pierwsze wzmianki i jedyny opublikowany jak do tej pory materiał wideo o grze pochodzi z 2013 roku – grze twórców Wiedźmina robi się głośno co jakiś czas, nie są to jednak zazwyczaj akcje zaplanowane przez samo studio.

Fani tytułu mogli między innymi zapoznać się z informacjami zza kulis powstawania gry, gdy okazało się, że na tworzenie Cyberpunka 2077 CD Projekt RED otrzymał dofinansowanie w wysokości niemal 20 mln zł.

Okazało się wtedy, że programiści tworzą między innymi model tętniącego własnym życiem miasta, technologią animacji twarzy, dostarczeniu „wrażeń kinowych” oraz możliwości multiplatformowego trybu gry wieloosobowej.

Twórcy podgrzali atmosferę wokół Cyberpunka 2077 w 2016 roku, gdy oficjalnie ogłoszono, że nad grą pracuje więcej programistów, niż kiedykolwiek miało to miejsce w przypadku Wiedźmina 3.

Wieloletnia cisza wokół projektu to nie przypadek – studio wpisało w swoje plany zaskoczenie graczy rozpoczęciem akcji marketingowych, o czym poinformował Marcin Kiciński, szef dewelopera:

"

Kampania promocyjna jest już zaplanowana. Ma ona polegać przede wszystkim na zaskoczeniu, nie mogę więc powiedzieć, kiedy wystartuje – to też element niespodzianki. "

Nie wiadomo więc ani kiedy, ani w jaki sposób zaczniemy dowiadywać się o szczegółach Cyberpunku 2077. Gra musi pojawić się na pewno przed czerwcem 2019 roku (takie są wymogi dofinansowania), najbardziej prawdopodobna jest premiera w 2018 roku, pojawiły się jednak głosy – poparte datą „wrzesień 2017” podaną jako dzień rozpoczęcia sprzedaży tytułu (co byłoby swoją drogą niezłą niespodzianką), że koniec oczekiwania jest bliższy, niż można by sądzić po marketingowej ciszy.

Wśród plotek o planach dotyczących przygotowywanych akcji marketingowych można usłyszeć o pracach nad filmem. 

A Wy kiedy spodziewacie się Cyberpunka 2077?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry