Pogoda
26.02.2019 09:04

CIA przypomniała na Twitterze, że wibranium nie istnieje

Oscary są najważniejszą imprezą filmową na świecie. W związku z tym wiele organizacji niezwiązanych z branżą próbuje z tej popularności skorzystać. Wśród nich znalazło się m.in. CIA.

Black Panther
foto: kadr z filmu "Black Panther"

CIA, czyli Central Intelligence Agency, to dla USA główne źródło pozyskiwania informacji i innych danych dotyczących innych krajów. Na usługach agencji działają specjalni agenci, szpiedzy i inni poważni ludzie, których zadaniem jest zdobywanie wiedzy na temat wrogów i przyjaciół Stanów Zjednoczonych. Jednak przez to, że żyjemy w XXI wieku, CIA prowadzi również dość aktywną działalność na mediach społecznościowych. W końcu firmę trzeba jakoś promować, prawda?

CIA trolluje fanów Marvela na Twitterze

Jak zapewne wszyscy wiedzą, w nocy z niedzielę na poniedziałek 24/25 lutego 2019 roku odbywała się ceremonia rozdania Oscarów. Wśród nominowanych znalazł się również przebój Marvela "Black Panther", który zdobył nawet 3 statuetki. Z tej okazji, CIA postanowiło głośno przypomnieć wszystkim swoim obserwującym, że występujący w Wakandzie metal zwany wibranium jest niestety tylko tworem fikcji.

CIA postanowiło się jednak najpierw zapytać, czy użytkownicy Twittera wiedzą, czym w ogóle jest wibranium. O dziwo, aż 8% odpowiadających stwierdziło, że "metal jest jak najbardziej prawdziwy". Pewnie większość osób świadomie trollowało agencję, ale niestety musimy założyć, że niektórzy faktycznie myślą, że substancja istnieje. 

Oscary
Oscary
Przeczytaj także Oscary 2019: Najwięksi wygrani 91. gali wręczenia nagród. Które filmy zdobyły najwięcej statuetek?

Następnie CIA postanowiło w bardzo pasywno-agresywny sposób przypomnieć wszystkim, że magiczny metal, który pozwala na te wszystkie nadludzkie rzeczy, niestety nie istnieje:

"

Wibranium w stroju Black Panthera chroni go przed obrażeniami kinetycznymi, a buty z wibranium są nie tylko super ciche, ale także świetnie absorbują energię podczas lądowania po długim skoku. Taki ekwipunek byłby fantastyczny dla szpiegów, prawda? Tylko szkoda, że wibranium nie istnieje. "

W ramach ciekawostki warto wspomnieć również o tym, że w sezonie wiosennym 2018 Wakanda była... często wyszukiwanym miejscem dla potencjalnych turystów.

Zobacz także: >> Czy wibranium istnieje naprawdę? <<

Kamil Kacperski
Tagi: Black Panther Marvel