Pogoda
21.06.2018 14:46

Cable dołączy do Strażników Galaktyki w komiksach o kosmicznym Ghost Riderze

Marvel nie przestaje mieszać w swoim komiksowym uniwersum. Po wysłaniu Ghost Ridera w kosmos, twórcom do głowy przyszedł jeszcze bardziej absurdalny komiks - umieszczenie Cable'a w roli członka Strażników Galaktyki.

Cable dołączy do Strażników Galaktyki w komiksach o kosmicznym Ghost Riderze
foto: materiały prasowe

W nadchodzącym komiksie o kosmicznym Ghost Riderze poznamy nowe wydanie Strażników Galaktyki. Według informacji prasowych opublikowanych przez komiksowego giganta, postać tytułowa spotka się ze znaną superbohaterską drużyną w wersji z przyszłości. Wśród nich pojawi się niespodziewany gość w postaci... Cable'a, czyli technopaty z umiejętnością podróżowania w czasie.

Oprócz potomka Scotta Summersa w nowej drużynie strażników pojawią się takie postaci, jak połączenie Juggernauta z Kaczorem Howardem, Rocketa z Grootem (Groocket?), a także Kapitana Ameryki z Kapitan Marvel. Brzmi to absurdalnie, wygląda jeszcze gorzej. Zobaczcie z resztą sami okładkę „Cosmic Ghost Ridera #3”:

okładka komiksu Cosmic Ghost Rider #3

Cable Strażnikiem Galaktyki w komiksach

Tak naprawdę ciężko się połapać, która z przedstawionych na okładce postaci należy do strażników, a która jest przypadkowym klientem baru, w którym Ghost Rider zaczyna walczyć z Cablem i jego świtą. Trzy wymienione wyżej postaci definitywnie należą do Strażników. Jedna z postaci przypomina wizualnie również rasę Ferengich ze „Star Treka”. Cóż, kto powiedział, że uniwersa nie mogą się mieszać?

Pełen tytuł komiksu, w którym Ghost Rider zmierzy się z nową wersją Strażników Galaktyki brzmi „Kosmiczny Ghost Rider kontra Przyszli Strażnicy Galaktyki w walce o losy galaktyki! Tyle wystarczy!”. Nowy zeszyt będzie liczył sobie 32 strony i jest przeznaczony dla starszych czytelników. Cena komiksu wynosi 3,99$ i trafi do sprzedaży we wrześniu 2018 roku.

Nowy start Marvel Comics

Wydawnictwo Marvel Comics pod koniec roku 2017 zapowiedziało „świeży start” wszystkich serii. Twórcy postanowili przywrócić najsłynniejszym herosom dawny status quo, nawiązując do klasyki. W tym celu przywrócono do życia wielu członków X-Men, pozbawiono Jane Foster mocy Thora i wybudzono Tony'ego Starka ze śpiączki. Wkrótce po powrocie do zdrowia wynalazca znalazł się w szeregach nowego wcielenia Avengers. W nowej serii poświęconej Iron Manowi zaprezentowano imponującą zbroję, służącą do walki z klasycznym przeciwnikiem.

Kamil Kacperski
Tagi: Strażnicy Galaktyki Ghost Rider