Pogoda
19.04.2018 11:56

Call of Duty: Black Ops 4 bez trybu dla pojedynczego gracza – twórcy klonują PUBG

Seria Call of Duty zrywa z tradycją oferowania widowiskowej kampanii dla jednego gracza – w nowej odsłonie cyklu, Call of Duty: Black Ops 4, ma sięga to pokazać tryb Battle Royale wzorowany na PUBG i Fortnite.

Call of Duty Black Ops 4
foto: materiały prasowe

Gdy nie wiadomo o co chodzi, chodzi o pieniądze – popularne sieciowe strzelanki zarabiają podobno po 100 mln dolarów miesięcznie. Wobec takiej kasy mało które studio deweloperskie jest w stanie przejść obojętnie – nawet polski CD Projekt RED wspomniał, że jedną z rozważanych opcji trybu wieloosobowego dla Cyberpunka 2077 jest właśnie Battle Royale.

Priorytetem dla Treyarch, zespołu pracującego od trzech lat nad Call of Duty: Black Ops 4 stało się więc stworzenie i zaimplementowanie takiego właśnie trybu gry do CoD. Z tego powodu podobno za mało uwagi poświęcono trybowi single player, który z powodu niedopracowania został anulowany i nie zobaczymy go w pełnej wersji gry.

Niewykluczone, że kampania zostanie dopracowana po premierze i wydana jako DLC.

Call of Duty: Black Ops 4 ma być jak PUBG i Fortnite

Ambicją zespołu tworzącego Call of Duty: Black Ops 4 ma być umożliwienie jednoczesnej rywalizacji 100 graczy – Treyarch zaznacza przy tym, że jest to trudne zadanie i może się okazać, że do jednej gry wpuszczanych będzie mniej osób.

Oprócz Battle Royale w Call of Duty: Black Ops 4 znajdzie się także bardziej tradycyjny multiplayer oraz tryb Zombie, który jest co prawdy nastawiony na współpracę, ale będzie można grać w niego lokalnie, bez wsparcia od innych graczy.

Tryb Battle Royale ma trafić także do Battlefielda – kiedy EA zamierza go zaprezentować, jeszcze nie wiadomo.

Jaki tryb wolelibyście mieć w Call of Duty: Black Ops 4?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry