Call of Duty: Modern Warfare w 3 dni zarobiło dwa razy więcej niż „Joker”

30.10.2019 15:00
Call of Duty: Modern Warfare w 3 dni zarobiło dwa razy więcej niż „Joker” Fot. materiały prasowe Activision

„Joker” bije rekord za rekordem i stał się już najlepiej zarabiającym filmem dla widzów dorosłych w historii. Imponujący wynik finansowy blednie jednak w porównaniu do przychodów ze sprzedaży gier. Call of Duty: Modern Warfare zostawia hit kinowy daleko w tyle.

Call of Duty: Modern Warfare to najnowsza odsłona cyklu opowieści o współczesnych konfliktach zbrojnych. Twórcy starali się pokazać, że dzisiejsze wojny toczone są zupełnie inaczej, niż w przeszłości, a podział na dobre i złe strony bywa umowny i potrafi często się zmieniać.

Duży wkład w powstanie przebojowej gry miało krakowskie studio Infinity Ward, które przygotowało silnik gry i odpowiada za wrażenia wizualne.

Przeczytaj także

Gra zbiera znakomite recenzje i podoba się graczom, co widać po wynikach sprzedaży. W ciągu pierwszych trzech dni od premiery Activision zaksięgowało przychody w wysokości 600 mln dolarów. To dwa razy więcej, niż w analogicznym okresie zarobił „Joker”.

Przeczytaj także

Przebój DC w pokonanym polu pozostawił już nawet uwielbianego przez widzów „Deadpoola”.

Call of Duty: Modern lepsze od „Jokera”. Gra zarobiła dwa razy więcej, niż film

Znakomitą wiadomością dla studia podzielił się Bobby Kotick, dyrektor generalny Activision Blizzard.

Call of Duty jest ponownie najlepiej sprzedającą się nową grą premium roku, co świadczy o niesłabnącej popularności marki na konsolach, PC, platformach mobilnych i w świecie e-sportu. W pierwsze trzy dni od premiery Call of Duty: Modern Warfare zarobiło dwa razy więcej niż „Joker” podczas otwarcia box-office.

Gry zarabiają znacznie więcej niż filmy już od dłuższego czasu. Doniesieniom o sukcesie odniesionym przez „Avengers: Endgame”, który stał się najbardziej kasowych filmem wszech czasów, twórcy Fortnite mogli przyglądać się z uśmieszkiem pobłażania. Fortnite zarobił więcej w 2018 roku, a 2019 zapewne podwoi ten wynik.

Przez pierwsze trzy dni Modern Warfare miało więcej łącznej liczby graczy i godzin gry niż jakiekolwiek inne Call of Duty podczas premiery w ciągu ostatnich sześciu lat. Co ważniejsze, nasi gracze świetnie się bawią w tej grze. Gratulujemy Infinity Ward i wszystkim naszym zespołom pracującym przy tej niesamowitej grze i  jej spektakularnej premierze. Chcemy też podziękować społeczności za jej niesamowite wsparcie. Premiera Modern Warfare to dopiero początek. Nadchodzi wiele, wiele więcej.

Rozbicia banku spodziewają się analitycy przyglądający się tworzeniu przez CD Projekt RED Cyberpunka 2077. Według prognoz, polska gra ma się stać najlepiej sprzedającym się tytułem w historii branży.

Zobacz także: Cyberpunk 2077 będzie najlepiej sprzedającą się grą wszech czasów

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.