Pogoda
18.01.2018 16:53

Carmageddon TDR 2000 za darmo na GOG-u

Czasem nie wygrana jest najważniejsza, tylko styl, w jakim odniosło się zwycięstwo. Wiedzą o tym dobrze gracze znający serię Carmageddon, w którym punkty za styl zdobywa się przejeżdżając przechodniów i rozwalając auta konkurentów.

Carmageddon TDR 2000 za darmo na GOG-u
foto: zrzut ekranu

Carmageddon TDR 2000 to pierwszy tytuł budzącej liczne kontrowersje serii kładący główny nacisk na tryb rozgrywek wieloosobowych. Wiedza, że za kierownicą innych siejących śmierć i pożogę machin mknących przez plansze siedzą żywi przeciwnicy zdecydowanie dodawała rozgrywce smaku.

Gra przedstawia się jako wyścigi samochodowe, tak naprawdę mamy raczej do czynienia z nowym spojrzeniem na zawody gladiatorów, wzbogacone elementami rzeźni mniej lub bardziej zaangażowanej publiczności pieszej.

Mordercza siła kontrowersji

Carmageddon TDR 2000, jak sama nazwa wskazuje, powstał w roku 2000. Nie należy więc nastawiać się na porażającą grafikę czy dopracowane efekty – aczkolwiek trzeba pamiętać, że sceny rozrywania ciał przejeżdżanych przechodniów robiły tak duże wrażenie, że dla kilku co bardziej wrażliwych krajów ludzie zostali zamienieni wyglądającymi niemal tak samo, ale nie budzącymi oporów podczas mordowanie zombie.

Programistom udało się zaimplementować w grze zniszczenia fizyczne samochodu (wraz z możliwością, a właściwie koniecznością dokonywania napraw w locie – oczywiście w zamian za punktu otrzymywane za co bardziej widowiskowe robienie rozpierduchy), do modelu jazdy trzeba się jednak przyzwyczaić, jako że nie jest szczególnie realistyczny.

Nie o to jednak przecież w Camageddonie chodzi – wystarczy spojrzeć na poniższy film, żeby się o tym przekonać.

Darmowy prezent od GOG-u

Jeśli powyższe nagranie wzbudziło w Was niezdrową podnietę, mamy dla Was dobrą wiadomość – grę można otrzymać zupełnie za darmo od serwisu GOG. Wystarczy zalogować się na stronie sklepu i kliknąć pojawiający się na stronie głównej baner.

GOG bardzo gorąco zachęca do skorzystania z prezentu:

"

Wjedź prosto w środek największej rzezi na drodze! Ścigaj się z czasem, przerabiając pieszych oraz innych kierowców na krwawe plamy na nawierzchni w swoim wysoce konfigurowalnym pojeździe i wykorzystuj wszelkiego rodzaju power-upy, by szerzyć chaos w jak najbardziej kreatywny sposób. Stwórz swój własny, brutalny styl, wykorzystując to, że każdy tryb obecny w grze, samochód, środowisko, typ przechodnia oraz wrodzy kierowcy dodają własną nutkę do tego bulgoczącego kotła ludzkich członków, pogiętego metalu i beztroskiej zabawy. "

Z okazji można skorzystać do 20 stycznia 2018 do godz. 14.00.

Co najbardziej podoba się Wam w Carmaggedonie?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry