Pogoda
02.06.2020 10:46

Carole Baskin przejęła kontrolę nad zoo Joe Exotica, czyli "Króla Tygrysów"

Big Cat Rescue wygrało. Jak podają zagraniczne media, Carol Baskins jest nową właścicielką zoo należącego wcześniej do Joe Exotica, którego historię poznaliśmy w serialu dokumentalnym "Król Tygrysów".

Carole Baskin przejęła kontrolę nad zoo Joe Exotica, czyli "Króla Tygrysów"
foto: kadr z serialu "Król Tygrysów"/Netflix

Sąd federalny przyznał Carole Baskin pełną kontrolę nad zoo, które należało niegdyś do Josepha Maldonado-Passage'a, znanego również jako Joe Exotic z popularnego dokumentu Netfliksa "Król Tygrysów".

Carole Baskin wygrała w sądzie z Joe Exotikiem

Jak podaje portal The Courthouse News, Baskin i organizacja Big Cat Rescue już niedługo przejmą pełną kontrolę nad wszystkimi posiadłościami zoologicznymi Exotica w stanie Oklahoma. 

Gwiazdor dokumentalnego serialu spędził sporą część swojej kariery na brutalnej rywalizacji z Baskin, co uchwycono nie tylko w serialu dokumentalnym, ale też innych archiwalnych nagraniach. Exotic został w końcu aresztowany i oskarżony o dwie próby wynajęcia płatnego zabójcy.

Foto: JBUS15 / SplashNews.com/East News
Foto: JBUS15 / SplashNews.com/East News
Przeczytaj także Nicolas Cage zagra Joe Exotica w fabularnym "Królu tygrysów"! Co wiemy o serialu?

Zanim Exotic trafił do więzienia, Baskin pozwała go za naruszenie praw autorskich, gdy właściciel zoo przerobił na własne potrzeby logotyp organizacji Big Cat Rescue. Mężczyzna miał jej zapłacić około miliona dolarów odszkodowania, ale nigdy tego nie uczynił.

G.W. Exotic Animal Memorial Park było obecnie pod władaniem innego bohatera "Króla Tygrysów", Jeffa Lowe'a. Według nakazu sądu, ma on 120 dni na opuszczenie zoo i przeniesienie zwierząt do innego miejsca. 

Foto: materiały prasowe Netflix
Foto: materiały prasowe Netflix
Przeczytaj także "Król tygrysów" w szczerym zwiastunie - zobaczcie zabawne wideo

Czy powinien obowiązywać zakaz hodowli tygrysów?

Tagi: Netflix