Pogoda
13.02.2019 14:39

Cartonfall, czyli symulator klocuszenia, bliski premiery

Klocuch się sprzedał. Nie dosłownie - kupiła go idea gry, w której stał się psychopatycznym kartoniarzem budującym pułapki z tekturowych pudeł. Ta zastawiona na Hannę Mostowiak budzić może w porównaniu tylko uśmiech politowania.

Cartonfall
foto: kadr z wideo

Autorzy Cartonfall, kuklam studios, zaczynają zachwalanie swojej gry od stwierdzenia, że Klocuch jest szaleńcem, a może nawet psychopatycznym mordercą, który zamiast opatrzonych pił i innych metalowych wynalazków woli siać strach, zgorszenie oraz śmierć za pomocą eleganckich tekturowych pudełek.

W Cartonfall wcielamy się w pracownika magazynu takich kartonów, który stał się ofiarą Klocucha – a właściwie postaci, której użyczył swój rezolutny głos – i musi uciec z pełnych niebezpiecznych kartonów lokacji, zanim postrada w nich życie lub rozum.

"

Cartonfall to pierwszoosobowa gra logiczna, której zagadki opierają się na symulacji fizyki kartonów, a gracz jest wyposażony w arsenał narzędzi do modyfikowania ich właściwości (podpalanie, zamrażanie czy zmiana grawitacji). Co daje możliwości kreatywnej destrukcji kartonowych struktur oraz eksplorację ukrytych zakamarków magazynu. Uwolnij się od szaleńca, któremu głosu udzielił znany z Youtube’a Klocuch. "

Lizard (Spider-Man)
Lizard (Spider-Man)
Przeczytaj także Jaguar Wściekły Pies powraca po 6-letnej przerwie! Zobacz drugą część parodii "Spider-Mana" autorstwa Klocuha

Klocuch psychopatą w Cartonfall – „Pile” z tektury

cartonfall_02

Tajemnicza internetowa persona obiecuje, że w Cartonfall znajdzie się wysadzanko, rozwalanko, łamanko, zgniatanko i palonko.

Gra powstawała dłużej, niż pierwotnie zakładano – premiera tytułu zaplanowana była na wrzesień 2018 roku, autorzy postanowili ją jednak solidnie rozbudować, na co potrzebowali dodatkowego czasu. W rezultacie Cartonfall wpadnie w ręce wielbicieli Klocucha 27 lutego 2019 roku. 

Youtuber zdążył już nawet przygotować recenzję gry, w której występuje:

Fundusze na stworzenie gry zbierano podczas internetowej akcji - Klocuch zapewnia, że swojego charakterystycznego głosu udzielił całkowicie za darmo.

Zobacz także: >> Siuuup! „Kruci Gang” Klocucha zagrany na metalowo <<

Grę wyceniono na niecałe 30 złotych – w przeciwieństwie do Metro Exodus, jest dostępna na Steamie.

Co sądzisz o grze „Cartonfall”?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry