Pogoda
12.08.2019 12:33

"Castle Rock" - wygraj 1. sezon na DVD [KONKURS]

Serial "Castle Rock" to saga mroku i światła, która zabiera widzów w podróż do mrożącego krew w żyłach świata stworzonego przez autora bestsellerów Stephena Kinga. Mamy dla Was 10 egzemplarzy 1. sezonu na DVD.

"Castle Rock" - wygraj 1. sezon na DVD [KONKURS]
foto: materiały prasowe/Warner Bros.

Fikcyjne miasteczko Castle Rock w stanie Maine często pojawia się w powieściach Stephena Kinga. To właśnie tam toczy się akcja powieści "Cujo", "To" i "Sklepik z marzeniami". W opowiadaniach "Ciało", "Rita" i "Skazani na Shawshank" znajdujemy liczne odniesienia do tego tytułowego miasteczka albo ich akcja w nim się zawiązuje. Utrzymany w konwencji horroru psychologicznego serial "Castle Rock" jest thrillerem, który łączy znane tematy i motywy z powieści Kinga oraz wątki pojawiające się w najbardziej kultowych i popularnych powieściach tego pisarza.

Castle Rock - wygraj 1. sezon na DVD

Henry Matthew Deaver (Andre Holland) jest prawnikiem zajmującym się sprawami więźniów skazanych na karę śmierci. Przed laty wyjechał z Castle Rock, po tym jak mieszkańcy zaczęli podejrzewać, że przyczynił się do śmierci swojego adopcyjnego ojca. Powrócił jednak, by spełnić nieoczekiwaną prośbę. Na miejscu odnawia relacje z Molly Strand (Melanie Lynskey), sąsiadką z dzieciństwa posiadającą telepatyczne moce oraz z ekscentryczną matką Ruth Deaver (Sissy Spacek) obecnie cierpiącą na demencję i skrywającą mroczną tajemnicę miasteczka.

Powodem przybycia Henry’ego do Castle Rock jest "Dzieciak" (Bill Skarsgard), więzień zakładu karnego Shawshank, gdzie był w sekrecie przetrzymywany przez 27 lat. Po uwolnieniu z podziemnego zbiornika, gdzie przebywał przez ten czas, zażądał spotkania właśnie z Henrym. Kiedy do niego doszło, zdradził zaskoczonemu prawnikowi, że jest jego przybyłym z alternatywnej rzeczywistości synem...

W "Castle Rock" spotykają się bohaterowie i koszmary z najpopularniejszych powieści i opowiadań króla horroru Stephena Kinga, jednego z najpoczytniejszych i najczęściej ekranizowanych pisarzy w historii. Stworzony przez Sama Shawa i Dustina Thomasona serial został wyprodukowany przez J.J. Abramsa ("Gwiezdne Wojny: Przebudzenie mocy") oraz samego Stephena Kinga.

Pierwszy sezon produkcji, w której główne role zagrali André Holland, Bill Skarsgård i Sissy Spacek zadebiutował na DVD 19 czerwca 2019 roku. Mamy dla was aż 10 egzemplarzy serialu na DVD. Aby wygrać wystarczy odpowiedzieć na nasze pytanie konkursowe znajdujące się w poniższym formularzu. Prosimy o dokładne wypełnianie arkuszy konkursowych. Odpowiedzi będziemy zbierali do poniedziałku 19 sierpnia 2019 roku, do godziny 12:00. 

Zwycięzcy:

  • Jerzy K.
  • Tomasz K.
  • Marek M.
  • Przemysław G.
  • Agnieszka B.
  • Sandra B.
  • Natalia S.
  • Krzysztof W. 
  • Małgorzata Z.
  • Kamil C.
Tagi: Stephen King