Catspad pozwala karmić kota smartfonem

Michał Tomaszkiewicz
19.04.2016 12:08
Catspad pozwala karmić kota smartfonem Fot. materiały prasowe

Miłośnicy kotów mogą odetchnąć z ulgą – pozostawianie pupili samych sobie w domu nie oznacza już skazywania ich na brak dostępu do jedzenia. Catspad potrafi wydzielać porcje według wskazówek ze smartfona i rejestrować kalorie konsumowane przez kota.

Catspad waży 4 kg, a wymiarami przypomina kryta kuwetę. W środku urządzenia znajduje się pojemnik na suchą karmę (mieści 1,7 kg) oraz zbiornik na wodę o pojemności 8 litrów. Według zapewnień twórców zautomatyzowanej miski, zapasy mogą wystarczyć nawet na miesiąc.

Urządzenie łączy się z domową siecią Wi-Fi, co powala na sterowanie nim z poziomu smartfona z dostępem do internetu. W pierwszej kolejności pojawią się aplikacje działające pod kontrolą Androida oraz iOS, w planach jest także wypuszczenie programu na Windows Mobile oraz udostępnienie możliwości zarządzania zestawem przez stronę internetową.

Catspad ma za zadanie karmić i poić kota (lub koty) przebywające same w domu. Może to robić według zaprogramowanego planu (użytkownik ustawia w kalendarzu częstotliwość, zakres godzinowy oraz wagę udostępnianej karmy), uzupełniając znajdujący się w misce pokarm do ustalonej wagi lub reagując na polecenie wydane przez użytkownika za pomocą smartfona.

Nieco inaczej rozwiązano kwestie dawkowania wody. Catspad wyposażony jest w pompę udostępniającą kotu strumień płynu (twórcy wbudowali filtry zatrzymujące zanieczyszczania oraz usuwające nieprzyjemne dla zwierząt smaki i zapachy). Woda może być tłoczona zawsze (ten tryb polecają twórcy urządzenia), po wydaniu komendy ze smartfona bądź po wykryciu w pobliżu obecności kota.

Jest to możliwe, jeśli uda się nakłonić ulubieńca do noszenia obróżki z zawieszką, w której umieszczony jest znacznik RFID. Dzięki niemu możliwe jest także rozróżnianie jedzących kotów i podawanie przez aplikację prawdziwych danych o ilości skonsumowanego pokarmu oraz wypitej wody. Informacje te dostępne są z poziomu darmowej aplikacji sterującej.

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

Catspad zasilany jest z gniazdka, na wszelki wypadek ma także wbudowaną baterię, która wystarczać ma na miesiąc pracy urządzenia. Gadżet łatwo jest rozmontować do wymycia.

Jeśli trwająca na Indiegogo kampania zbierze wystarczającą sumę, dostawy mają zacząć się w grudniu 2016 roku. Cena detaliczna Catspada została wyznaczona na 299 dolarów.

Przydałaby się Wam taka inteligentna miska dla kota?

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.