Cenega nowym dystrybutorem Cyberpunka 2077. Co z zamówieniami złożonymi w CDP?

03.03.2020 10:05
Cenega nowym dystrybutorem Cyberpunka 2077. Co z zamówieniami złożonymi w CDP? Fot. materiały prasowe CD Projekt RED

Do portfolio Cenegi trafił Cyberpunk 2077 oraz Wiedźmin 3: Dziki Gon. Zmiana dystrybutora została podyktowana problemami finansowymi, jakie przeżywa CDP, dotychczasowy dystrybutor superprodukcji CD Projekt RED.

Cyberpunk 2077 dostępny jest w zamówieniach przedpremierowych. CD Projekt RED przygotował dwie wersje swojego tytułu: standardową oraz kolekcjonerską, w której oprócz gdy znajduje się między innymi figurka V.

Grę, której premiera ma się odbyć 17 września 2019 roku, sprzedawana jest odpowiednio za 199,99 zł w wersji na PC oraz 269,99 zł za grę na PlayStation 4 lub Xbox One. Edycja kolekcjonerska sprzedawana jest w takiej samej scenie: 749,99 zł.

Przeczytaj także

Część z graczy, która zamówiła już swoje kopie Cyberpunka 2077, po informacjach o kłopotach finansowych przeżywanych przez CDP (który nie jest już częścią grupy CD Projekt) poczuła się zaniepokojona. CD Projekt RED zapewnił, że wszystkie gry zostaną dostarczone, a w międzyczasie pracował nad zmianą polskiego dystrybutora. Oficjalnie dowiedzieliśmy się, że została nią Cenega.

Cyberpunk 2077 w ofercie Cenegi. Nowy polski dystrybutor superprodukcji CD Projekt RED

Cenega była już dystrybutorem Cyberpunka 2077 na Węgrzech, rozprowadza także gry CD Projekt RED w Czechach i na Słowacji.

Michał Nowakowski, Członek Zarządu CD Projekt, zachwala dotychczasową współpracę spółek i z ufnością patrzy w przyszłość.

Cenega to doświadczony dystrybutor i nasz sprawdzony partner poza granicami Polski. Nasza dotychczasowa współpraca nad promocją gry Cyberpunk 2077 na Węgrzech sprawia, że jestem przekonany, iż działania dystrybucyjne w kraju będą przebiegać na równie wysokim poziomie.

W podobnych superlatywach o rozszerzeniu współpracy wypowiedział się Marek Chyrzyński, Prezes Zarządu Cenegi.

Cyberpunk 2077, to nie tylko wyjątkowo oczekiwany przez graczy z całego świata tytuł, ale też marka, która ma wyjątkowe znaczenie w naszym kraju. CD PROJEKT RED to zespół profesjonalistów i pasjonatów, których dotychczasowe dokonania są gwarancją, że ich najnowsza produkcja będzie doskonała. Rozszerzenie naszej współpracy na Polskę, to dla nas powód do dumy. Cieszymy się, że będziemy mogli wykorzystać nasze doświadczenie w dystrybucji przy tak ważnej premierze gry.

Cyberpunk 2077 będzie według analityków hitem sprzedażowym. Mimo przesunięcia premiery na koniec III kwartału 2020 analitycy spodziewają się, że gra sprzeda się w bieżącym roku w ponad 20 mln kopii.

Zobacz także: Cyberpunk 2077 gościem Antyradia. „Staramy się dołożyć do pieca tak bardzo, jak to tylko możliwe” 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.