Pogoda
03.03.2020 10:05

Cenega nowym dystrybutorem Cyberpunka 2077. Co z zamówieniami złożonymi w CDP?

Do portfolio Cenegi trafił Cyberpunk 2077 oraz Wiedźmin 3: Dziki Gon. Zmiana dystrybutora została podyktowana problemami finansowymi, jakie przeżywa CDP, dotychczasowy dystrybutor superprodukcji CD Projekt RED.

Cyberpunk 2077
foto: materiały prasowe CD Projekt RED

Cyberpunk 2077 dostępny jest w zamówieniach przedpremierowych. CD Projekt RED przygotował dwie wersje swojego tytułu: standardową oraz kolekcjonerską, w której oprócz gdy znajduje się między innymi figurka V.

Grę, której premiera ma się odbyć 17 września 2019 roku, sprzedawana jest odpowiednio za 199,99 zł w wersji na PC oraz 269,99 zł za grę na PlayStation 4 lub Xbox One. Edycja kolekcjonerska sprzedawana jest w takiej samej scenie: 749,99 zł.

Cyberpunk 2077
Cyberpunk 2077
Przeczytaj także Cyberpunk 2077 w przedsprzedaży. Ceny, data premiery, zawartość pudełek

Część z graczy, która zamówiła już swoje kopie Cyberpunka 2077, po informacjach o kłopotach finansowych przeżywanych przez CDP (który nie jest już częścią grupy CD Projekt) poczuła się zaniepokojona. CD Projekt RED zapewnił, że wszystkie gry zostaną dostarczone, a w międzyczasie pracował nad zmianą polskiego dystrybutora. Oficjalnie dowiedzieliśmy się, że została nią Cenega.

Cyberpunk 2077 w ofercie Cenegi. Nowy polski dystrybutor superprodukcji CD Projekt RED

Cenega była już dystrybutorem Cyberpunka 2077 na Węgrzech, rozprowadza także gry CD Projekt RED w Czechach i na Słowacji.

Michał Nowakowski, Członek Zarządu CD Projekt, zachwala dotychczasową współpracę spółek i z ufnością patrzy w przyszłość.

"

Cenega to doświadczony dystrybutor i nasz sprawdzony partner poza granicami Polski. Nasza dotychczasowa współpraca nad promocją gry Cyberpunk 2077 na Węgrzech sprawia, że jestem przekonany, iż działania dystrybucyjne w kraju będą przebiegać na równie wysokim poziomie. "

W podobnych superlatywach o rozszerzeniu współpracy wypowiedział się Marek Chyrzyński, Prezes Zarządu Cenegi.

"

Cyberpunk 2077, to nie tylko wyjątkowo oczekiwany przez graczy z całego świata tytuł, ale też marka, która ma wyjątkowe znaczenie w naszym kraju. CD PROJEKT RED to zespół profesjonalistów i pasjonatów, których dotychczasowe dokonania są gwarancją, że ich najnowsza produkcja będzie doskonała. Rozszerzenie naszej współpracy na Polskę, to dla nas powód do dumy. Cieszymy się, że będziemy mogli wykorzystać nasze doświadczenie w dystrybucji przy tak ważnej premierze gry. "

Cyberpunk 2077 będzie według analityków hitem sprzedażowym. Mimo przesunięcia premiery na koniec III kwartału 2020 analitycy spodziewają się, że gra sprzeda się w bieżącym roku w ponad 20 mln kopii.

Zobacz także: Cyberpunk 2077 gościem Antyradia. „Staramy się dołożyć do pieca tak bardzo, jak to tylko możliwe” 

Kupiliście już Cyberpunka 2077?

Tagi: Newsy Cyberpunk 2077