Pogoda
29.07.2016 11:14

Ceny Suzuki SX4 S-Cross po liftingu

Japoński producent samochodów ujawnił ceny katalogowe SX4 S-Cross po modernizacjach. Startują z pułapu 66 900 zł.

Ceny Suzuki SX4 S-Cross po liftingu
foto: kadr z wideo

Klienci do wyboru będą mieli 4 wersje wyposażenia – Comfort, Premium, Elegance oraz Elegance Sun. Pod maską z kolei może znaleźć się jedna z dwóch jednostek benzynowych. Obie zostały opracowane w technologii downsizingu BoosterJet – są więc turbodoładowane oraz wyposażono je w bezpośredni wtrysk paliwa.

Podstawowy wariant ma zaledwie jeden litr pojemności i oferuje 110 KM osiąganych przy 5500 obr./min. oraz 170 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Mocniejsza wersja legitymuje się pojemnością 1.4 i generuje 140 KM oraz 220 Nm dostępnego w przedziale 1500-4000 obr./min, który trafia na obie osie dzięki układowi przeniesienia napędu AllGrip za pośrednictwem 6-biegowej skrzyni ręcznej lub automatu o tej samej liczbie przełożeń.

W stosunku do swojego poprzednika, czyli odmiany przedliftingowej, nowe SX4 S-Cross wyróżnia się przede wszystkim wyglądem zewnętrznym. Największe zmiany zaszły z przodu pojazdu. Przeprojektowano osłonę chłodnicy, zderzak oraz światła, przez co ten samochód przywodzi na myśl auto przeznaczone głównie na rynek chiński.

Do tego wyposażenie podstawowe zostało rozszerzone o takie rzeczy, które niegdyś gościły wyłącznie na liście opcji dodatkowych – przynajmniej w przypadku uboższych odmian. Bazowy Comfort oferuje asystenta wspomagania ruszania pod górę Hill Hold Control, manualną klimatyzację, Bluetooth z zestawem głośnomówiącym, tempomat z ogranicznikiem prędkości oraz reflektory halogenowe.

SX4 S-Cross w wersji Premium kosztuje od 73 900 zł. Na tę wersję wyposażeniową składają się takie opcje jak światłą do jazdy dziennej w technologii LED, reflektory LED, 2-strefowa klimatyzacja automatyczna, czujnik deszczu, a także system multimedialny z kamerą cofania. Dodatkowo wielofunkcyjna kierownica obszyta jest skórą.

Osoby mające aspiracje do jazdy w terenie powinni rozważyć wersję z napędem AllGrip, której ceny startują z pułapu 80 900 zł. Jak więc widać, Suzuki wcale takie tanie nie jest, szczególnie w bogatszych odmianach wyposażeniowych i z mocniejszym silnikiem pod maską.

Tagi: News Suzuki