Chciał spędzić noc w karawanie. Ukradł samochód z zakładu pogrzebowego

10.08.2022 14:45
Chciał spędzić noc w karawanie. Ukradł samochód z zakładu pogrzebowego Fot. Shutterstock (zdjęcie poglądowe)

W Elblągu dokonano zuchwałej kradzieży pogrzebowego samochodu. Złodziej chciał spędzić w nim noc i pojechać na zakupy. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

Do nietypowej kradzieży doszło 3 sierpnia 2022 roku kilka minut przed północą. 29-latek z Elbląga postanowił ukraść samochód z zakładu pogrzebowego.

Ukradł samochód z zakładu pogrzebowego

Były pracownik zakładu pogrzebowego zakradł się na posesję firmy i ukradł jeden z firmowych samochodów.

Polecamy

Z ulicy ul. Łęczyckiej w Elblągu został skradziony Ford Transit. Nie był to typowy karawan, a samochód techniczny z windą do opuszczania trumien

- informuje Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu.

Jak się okazało, nie była to zemsta za zwolnienie z pracy. Jak wyjaśnił złodziej, chciał spędzić noc w aucie. Kradzież została zgłoszona na komisariat i już następnego dnia mężczyzna został zatrzymany pod jednym ze sklepów przy ul. Beniowskiego w Elblągu. Złodziej jakby nigdy nic przyjechał skradzionym autem na zakupy.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Przyznał się i złożył wyjaśnienia. Tłumaczył się, że potrzebował pilnego noclegu. Nie był wcześniej karany. Za kradzież grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności

- czytamy w komunikacie KMP w Elblągu.

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.