Pogoda
13.03.2019 10:40

Chciał zemścić się na Google za skasowanie konta na YouTubie. Nie wiedział, że zrobiła to jego żona

33-letni Kyle Long wybrał się na krucjatę do siedziby Google po tym jak odkrył, że jego konto w serwisie YouTube zostało skasowane. Jako argumenty do dyskusji o przywrócenie kanału wziął ze sobą kije baseballowe. Gigant internetowy był jednak niewinny – to żona youtubera w tajemnicy usunęła mu konto.

Google
foto: materiały prasowe

Zasady społeczności zasadami społeczności, ale sprawiedliwość musi być po mojej stronie – stwierdził 33-letni amerykański youtuber, który postanowił osobiście rozmówić się z osobami odpowiedzialnymi według niego za skasowanie mu konta w serwisie YouTube.

Mieszkający w stanie Maine mężczyzna wsiadł do samochodu, wziął ze sobą trzy kije baseballowe i wybrał się w podróż do Mountain View w Kalifornii, po drodze biorąc udział w niegroźnym wypadku i ćwicząc chwyty retoryczne podczas demolowania toalety na stacji paliw.

Mężczyzna został uznany za zagrożenie dla bezpieczeństwa pracowników Google i został aresztowany niedaleko kwatery głównej giganta – na wolność będzie mógł wyjść po zapłaceniu kaucji w wysokości 25 000 dolarów.

Okazało się jednak, że wybrał się na krucjatę zupełnie niepotrzebnie – to nie Google przedwcześnie zakończył jego karierę youtubera. Konto w sekrecie usunęła jego żona.

kij baseballowy
kij baseballowy
Przeczytaj także YouTube usunął mu kanał. Kupił 3 kije baseballowe i przejechał pół Ameryki, żeby się osobiście zemścić

Chciał zemścić się na Google za usunięcie konta, a kanał wykasowała mu żona

Sprawczynią zamieszania stała się Samantha Long, która przyznała się do tego publicznie już po aresztowaniu jej partnera.

Kobieta tłumaczyła, że martwiła się o męża, który na swoim kanale zamieścił tylko jedno wideo – poradnik, jak szybko stać się bogatym. Na nagraniu miał zachowywać się „dziwnie”.

Gdy mężczyzna zorientował się, że jego konto zostało usunięte, żona – ze strachu przed reakcją męża, którą zobaczyłyby dzieci – stwierdziła, że była to na pewno wina Google. Long długo się nie zastanawiał, wsiadając w samochód i biorąc sprawy w swoje ręce.

Zobacz także: >> Strzelanina w siedzibie YouTube’a – youtuberka zemściła się za zdemonetyzowanie kanału <<

33-latek został aresztowany, gdyż groził użyciem przemocy w przypadku odmówienia przez Google przywrócenia jego konta.

Kto jest temu winien?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Duperele