Pogoda
14.04.2020 10:27

Chciał zrobić sobie selfie na parapecie, wypadł z bloku. Dostał mandat za wyjście z domu

W sieci krąży powiedzenie, że Rosja to nie kraj, tylko stan umysłu. Wieści, jakie nadeszły z Moskwy, zdają się tę tezę potwierdzać: 36-latek, który wypadł przez okno podczas robienia sobie zdjęcia, został ukarany przez policję mandatem za wyjście z domu.

blok mieszkalny
foto: Shutterstock

Do zdarzenia doszło w 14-piętrowym bloku. Mężczyzna, których chciał zrobić sobie selfie w oknie, stracił równowagę i wypadł na zewnątrz. Na szczęście udało mu się złapać parapetu. Ze zdjęć opublikowanych w serwisie Vkontakte.ru wynika, że Rosjanin zawisł na wysokości 5-6 piętra.

Pechowca próbowała wciągnąć do środka jego dziewczyna, okazało się jednak, że jest dla niej zbyt ciężki. W międzyczasie sąsiedzi wezwali na miejsce policję, która błyskawicznie zabrała się do rzeczy.

patrol policji i żandarmerii wojskowej
patrol policji i żandarmerii wojskowej
Przeczytaj także Policjanci będą karać mandatami za wyjście do sklepu po alkohol

Funkcjonariusze wciągnęli mężczyznę do mieszkania i z miejsca wystawili mu mandat za wyjście z domu i złamanie nakazu samoizolacji.

Mężczyzna wypadł przez okno w bloku. Dostał mandat za wyjście z domu

Uratowany mężczyzna, jak się okazało, przyszedł w odwiedziny do swojej partnerki, a na stale mieszka w bloku obok. Po ustaleniu tego faktu policjanci wystawili mu opiewający na 60 dolarów mandat za złamanie zakazu wychodzenia z domu.

Co ciekawe, przepisy stanowią, że w Rosji są równi i równiejsi. Jeśli na naruszeniu „reżimu samoizolacji” przyłapana zostanie osoba „na stanowisku”, będzie musiała zapłacić mandat 10 razy wyższy niż zwykli obywatele.

W ramach walki z COVID-19 Wladimir Putin nakazał wszystkim mieszkańcom Rosji pozostanie w domach do końca kwietnia. Rosjanie są w tym czasie zwolnieni z wykonywania obowiązków służbowych, ale należeć im się będzie cała, normalna wypłata.

Zobacz także: Rosjanie do końca kwietnia nie muszą iść do pracy, a wypłaty dostaną. Tak się walczy z koronawirusem! 

Czy w Polsce też powinny być różne mandaty dla obywateli i polityków?

Tagi: koronawirus