Chińczycy podrobili iPhone'a X zanim trafił do sprzedaży
Michał Tomaszkiewicz
23.10.2017 09:56
Chińczycy podrobili iPhone'a X zanim trafił do sprzedaży Fot. zrzut ekranu

Nieznany do tej pory chiński producent zrobił coś, czego nie zdołało dokonać Apple - wprowadził do sprzedaży iPhone'a X. Podróbka działa pod kontrolą Androida i jest pięć razy tańsza.

Oficjalna premiera iPhone'a X - jubileuszowego modelu zaprojektowanego z okazji 10. rocznicy wprowadzenia oryginalnego iPhone'a na rynek - miała miejsce we wrześniu 2017 roku, jednak do sklepów smartfon ma trafić dopiero w listopadzie 2017.

Dwa miesiące okazały się wystarczyć obrotnym Chińczykow w opracowaniu własnej wersji najdroższego telefonu Apple. Nie oferuje on co prawda większości zapowiedzianych przez Apple funkcji, a pododobieństwo fizyczne ulatuje przy bliższym przyjrzeniu się, pomysł okazał się być jednak na tyle nośny, że strona producenta Hotwonder padła z nadmiaru zainteresowania.

Głównym wyróżnikiem iPhone'a X jest jego ekran, określany przez Apple jako bezramkowy. W chińskim modelu Hotwav Symbol S3 udało się odtworzyć wygląd kosztującego 1000 dolarów telefonu, iluzja działa jednak najlepiej, gdy smartfon jest wyłączony.

Gdy na wyświetlaczu pojawią się obrazy, fortel producenta można błyskawicznie przejrzeć - owszem, u góry frontu urządzenia znajduje się znana z konstrukcji Apple belka, nie jest jednak otoczona ekranem, jak w oryginale.

Ekran ma przekątną 6 cali i pracuje z rozdzielczością 1440x720 punktów. Charakterystyczny moduł umieszczony nad wyświetlaczem nie oferuje oczywiście zaawansowanego rozwiązania rozpoznawania twarzy (który wzbudza u potencjalnych użytkowników tak duże obawy, że w sieci można kupić specjalne, antykradzieżowe kominiarki mające zapobiec odblokowaniu iPhone'a X podczas snu), wzorowanego na Kinekcie - w zamian za to oddaje do dyspozycji użytkownika dwie współpracujące ze sobą kamerki, dzięki czemu w selfie robionym za pomocą Hotwav Symbol S3 można uzyskać efekt bokeh.

Łącznie na podróbce smartfona Apple znajdziemy 4 kamery - przednie są wyposażone w matryce 5 i 2 Mpix, tylne oferują 13 i 2 Mpix.

Hotwav Symbol S3 dostępny jest w dwóch wersjach - wyposażona w nowszych procesor i chipset obsługuje LTE, tańsza alternatywa łączy się tylko z siecią 3G. W obu przypadkach producent zdecydował się na zaoferowanie 2 GB RAM, 16 GB przestrzeni na pliki oraz akumulatora o pojemności 2900 mAh.

Smartfon ma być dostępny tylko w Chinach, jednak w ciemno można obstawiać, że szybko pojawi się w serwisach specjalizujących się w handlu elektroniką z Państwa Środka. Według nieoficjalnych informacji, tańsza wersja Hotwav Symbol S3 ma kosztować 200 dolarów, wypasiona zaś (co należy rozumieć jako obsługę LTE) została wyceniona na 300 dolarów.

Właściciele smartfonów z Androidem mogą przerobić swój sprzęt na iPhone'a X zupełnie za darmo - wystarczy, że zainstalują sobie darmową aplikację zakrywającą część ekranu atrapą belki z czujnikami.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.