Chińczycy zbudowali latający spodek. Ma zastąpić w wojsku helikoptery [WIDEO]

16.10.2019 13:11
chińskie UFO|undefined Fot. Twiiter Aleert 5

Super Great White Shark – taką nazwę nadano prototypowi śmigłowca szturmowego, który więcej wspólnego ma z typowym wyobrażeniem UFO, niż z projektowanymi obecnie helikopterami. Sprzęt zadebiutował na światowych targach w Tiencinie.

Wojsko rządzi się swoimi prawami. Poszukujące skuteczniejszych broni programy militarne dysponują budżetami, o jakich cywilni naukowcy mogą tylko pomarzyć.

Gdy w USA postanowiono zakończyć eksploatację promów kosmicznych, pracowano nad pojazdami mogącymi je zastąpić. Jednym z kandydatów był koncept X-37B, wyglądający jak zminiaturyzowana, bezzałogowa wersja promu.

NASA nie miała jednak pieniędzy na kontynuowanie prac nad programem, został więc on przejęty przez amerykańskie wojsko. X-37B wykonał już kilka ściśle tajnych misji kosmicznych, przebywając w przestrzeni nawet ponad rok.

Przeczytaj także

Nowy sposób myślenia o śmigłowcach, wyjęty żywcem z wyobrażeń o statkach obcych, został zaprezentowany przez chińskich wojskowych. Ich helikopter, zaprojektowany z myślą o polu walki w erze informatycznej, wygląda jak latający spodek.

Chińczycy zbudowali UFO. Latający spodek na targach śmigłowców

Zaprezentowany podczas imprezy prototyp Super Great White Shark jest najprawdopodobniej tylko niezdolną do lotu makietą. Wskazuje na to wygląd kadłuba oraz… osadzenie pojazdu na kilku pakunkach.

Super Great White Shark ma zbijać się w powietrze dzięki wirnikowi okalającemu kabinę, w której znalazło się miejsce dla dwóch osób.

Latający spodek ma przy tym rozpędzać się do 650 km/h dzięki zastosowaniu dwóch silników odrzutowych.

W oficjalnym opisie Super Great White Shark można wyczytać, że jest on opancerzonym śmigłowcem kompozytowym, w którym kadłub pełni także rolę skrzydła. Pojazd został zaprojektowany z myślą o „przyszłym cyfrowym polu walki”.

W połowie XX wieku nad własnym latającym spodkiem pracowali Amerykanie. Szybko okazało się jednak, że pokładanych w konstrukcji nadziei nie da się ziścić. Avrocar był w stanie unieść się tylko kilkadziesiąt centymetrów nad ziemię, a jego sterowanie było bardzo trudne ze względu na skomplikowaną aerodynamikę.

Zobacz także: US Navy oficjalnie potwierdziła, że na kilku nagraniach pilotów naprawdę jest UFO [WIDEO]

 

Michał Tomaszkiewicz|undefined
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.