Pogoda
05.02.2018 14:31

Chińczycy zrobili iPhone'a X z Androidem

Apple poczuło właśnie na plecach gorący oddech chińskiej konkurencji – rozpoczęła się przedsprzedaż telefonu, który wygląda jak iPhone X, działa jak iPhone X, ale kosztuje kilka raz mniej.

Chińczycy zrobili iPhone'a X z Androidem
foto: materiały prasowe

Chińczycy nie od dziś znani są jako mistrzowie kopiowania. Czasem to określenie używane jest ironicznie, gdyż oferowane przez nich „repliki” produktów do oryginałów podobne są przede wszystkim w oczach projektantów.

Oukitel U18, wyglądający do złudzenia podobnie do iPhone’a X, zdecydowanie nie należy do powyższej kategorii. Producentami udało się „zainspirować” nie tylko wyglądem, ale i funkcjami jubileuszowego smartfona Apple – jak chwalą się Chińczycy, telefon można nawet odblokować za pomocą Face ID. Zeskanowanie twarzy ma trwać tylko 0,1 sekundy.

Budżetowy iPhone X na Androidzie

Oukitel U18 w przedsprzedaży został wyceniony na 160 dolarów, regularna cna ma wynosić 180 dolarów. To ponad 5 razy mniej, niż trzeba zapłacić za prawdziwego iPhone’a X. Z czego wynika różnica w cenie?

Na pierwszy rzut oka trudno to stwierdzić. Wyświetlacz zajmuje cały front telefonu, z wyjątkiem oczywiście charakterystycznego wcięcia u góry oraz wąskiej ramki u dołu. Ekran o przekątnej 5,85 cala pracuje z rozdzielczością 1512x720 punktów, a więc wyraźnie niższą, niż oryginał.

Chińczycy pochwalili się nawet bezpośrednim porównaniem swojej konstrukcji z iPhonem X:

foto: materiały prasowe

Chiński iPhone X wyposażony jest w 4 GB RAM oraz 64 GB pamięci na pliki użytkownika. Z tyłu obudowy znajduje się czytnik linii papilarnych oraz dwa aparaty fotograficzne Sony o matrycach 16 i 13 Mpix.

Akumulator ma pojemność 4000 mAh; smartfon ładuje się poprzez złącze USB-C.

Oukitel zdecydował się na wykorzystanie w swoim modelu procesora MediaTek MTK6750T. To propozycja ze średniej półki wydajnościowej – większość aplikacji powinna działać bez problemu, bardziej wymagające programy (na przykład gry) mogą dostawać zauważalnej zadyszki.

Oukitel U18 pracuje pod kontrolą Androida 7.0. Fani marki Apple, którzy chcieliby poczuć jak to jest używać smartfona ze słynnym wcięciem na ekranie nie muszą wcale posuwać się do kupowania sprzętu – wystarczy, że zainstalują sobie aplikację, który natychmiast zmieni ich wyświetlacz w ten znany z iPhone’a X.

Który telefon wolelibyście?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile