Pogoda
31.03.2017 14:33

Chiński klon Porsche Macana w różowej edycji

Producent z Chin pokazał model SR9 w różowej odmianie. Już na pierwszy rzut oka widać, dla kogo jest ta specjalna wersja dedykowana.

Chiński klon Porsche Macana w różowej edycji
foto: materiały prasowe

Samochód pod względem stylistycznym to pewnego rodzaju wariacja Porsche Macana. Dość wiernie odwzorowano proporcje, wygląd zewnętrzny oraz wewnętrzny. Jednak w stosunku do szlachetnego niemieckiego modelu auto sygnowane przez Zotye nie może pochwalić się tak dobrymi właściwościami jezdnymi, nowoczesnymi i sprawnie działającymi technologiami, czy też najwyższą jakością wykończenia.

To wszystko za to znajduje swoje uzasadnienie w znacznie niższej cenie, zaczynającej się od równowartości około 64 000 zł za bazową odmianę. Z kolei ta różowa edycja widoczna na zdjęciach kosztuje od około 102 600 zł. Nazywa się Nunsheng, co po chińsku oznacza boginię. Przy czym to słowo używane jest jako określenie na celebrytki, a także kobiety imponujące innym.

Zotye SR9 Nunsheng nie jest różowe tylko na zewnątrz, ale także wewnątrz. Żeby podkreślić wyjątkowy charakter tej specjalnej odmiany, chińska firma oferuje wszystkim swoim klientom możliwość indywidualizacji zagłówków poprzez naszycie na nich inicjałów właściciela.

Auto napędzane jest 2-litrowym turbodoładowanym silnikiem generującym moc 190 KM. Wygląda dość ekskluzywnie, chociaż zdaniem krytyków w rzeczywistości nie prezentuje się tak dobrze. Sprawne oko od razu dostrzeże szereg niedociągnięć, słabe materiały wykorzystane we wnętrzu, co świadczy o niewielkiej dbałości o detale.

Co ciekawe, Zotye SR9 zasłynęło w Szanghaju z wypadku, do którego doszło właśnie na ulicach tego miasta. Wtedy chiński klon Porsche Macana uderzył w oryginalne Porsche Cayenne. Zdarzenie drogowe przypominało to, jakie miało miejsce w mieście  Chongqing, jednym z najbardziej zakorkowanych na świecie. W tamtej kolizji brały udział Landwind X7 stworzony na wzór Range Rovera Evoque’a i… Range Rover Evoque „we własnej osobie”.

Tagi: News Galeria