Pogoda
19.02.2018 15:46

Chiński łyżwiarz na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich wystąpił do utworu ze „Star Wars”

Podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2018 pojawił się motyw muzyczny bliski sercu każdego fana „Gwiezdnych Wojen”. 

Chiński łyżwiarz na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich wystąpił do utworu ze „Star Wars”
foto: kadr z filmu Imperium kontratakuje

Łyżwiarstwo figurowe ma to do siebie, że oprócz sportu, pojawiają się elementy tańca, a nieodzownym elementem każdego występu jest muzyka. Inspiracje do popisów na lodowisku pochodzą z różnych źródeł. Często na zawodach w łyżwiarstwie figurowym można usłyszeć muzykę filmową. Podobnie było podczas jednej z walk o olimpijskie złoto. Chiński łyżwiarz Jin Boyang postanowił wykorzystać do swojego występu słynną melodię, pojawiającą się w pierwszym epizodzie oryginalnych „Gwiezdnych wojen”

Najwyraźniej użycie tak zwanej „Cantina Song” przypadło do gustu sędziom, którym występ Chińczyka bardzo się spodobał. Przez chwilę znajdował się na szczycie podium. Finalnie spadł na czwarte miejsce. Wygrał Japończyk Yuzuru Hanyu. 

To nie pierwszy raz, kiedy w Pjongczangu można było usłyszeć utwory pochodzące ze „Star Wars”. Podczas łyżwiarskich zawodów w parach inni chińscy sportowcy również postanowili wykorzystać kompozycje z kultowej serii. Xiaoyu Yu i Hao Zhang wystąpili do utworów „Duel of the Fates” z „Mrocznego Widma” oraz do kompozycji Luke and Leia” z pierwszej trylogii. John Williams na pewno jest dumny.

Mimo że muzyka z „Gwiezdnych Wojen” jest popularna wśród chińskich sportowców, inaczej sprawa ma się z filmami. Ostatnią część sagi, zdjęto z afisza po bardzo niskiej frekwencji chińskich widzów. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Star Wars