Pogoda
26.01.2017 14:58

Chipsy z wbudowanym alkomatem

Dzięki nowej paczce chipsów Tostitos można pić i zagryzać odpowiedzialnie – wbudowane w opakowanie czujniki wykryją wydychanie promili i dadzą do zrozumienia, że zamiast siadać za kółkiem trzeba skorzystać z podwiezienia. Chipsy dorzucą do kursu.

Chipsy z wbudowanym alkomatem
foto: Biswarup Ganguly, CC BY 3.0

Imprezowa paczka powstała z myślą o kibicach świętujących Super Bowl – finał rozgrywek futbolu amerykańskiego. Dzięki naszpikowaniu opakowania technologią osoby, które będą dopingować się podczas kibicowania zbyt dużą dawką alkoholu dostaną od chipsów szlaban na prowadzenie.

I informacji tej nie da się przegapić – zostanie wyświetlona w krwistoczerwonych kolorach na czarnym opakowaniu przekąski.

Oprócz ostrzeżenia imprezowiczom zostanie wyświetlony także specjalny kod, dający 10 dolarów zniżki na przejazd Uberem.

Podwózkę można zamówić w prosty sposób dzięki wbudowanemu w opakowanie modułowi NFC – wystarczy przyłożyć smartfona, żeby zainicjować rozmowę, podczas której będzie można poinformować o pozostawaniu w transportowej potrzebie i zamówić Ubera.

Imprezowa paczka kontrolująca stopień upojenia piwem i emocjami to nie tylko czysto marketingowy wymysł – finały Super Bowl cieszą się w USA ogromną oglądalnością, a w 2016 roku podczas powrotów ze wspólnego kibicowania w wypadkach spowodowanych przez pijanych kierowców zginęło 45 osób.

Paczka chipsów jest w stanie poinformować, że w żyłach dobierającej się do jej zawartości osoby buzuje alkohol, nie poda jednak żadnych danych o osiągniętych promilach. Tu z pomocą może przyjść BACtrack Skyn - inteligenta opaska inna niż wszystkie.

Gadżet zamiast liczyć przebyte kroki i estymować liczbę spalonych kalorii bada zawartość alkoholu i nawet pozwala udostępniać wyniki na Facebooku.

Co myślicie o chipsach wzywających Ubera?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gadżety