Chris Harris we własnym programie dla Top Gear

15.06.2016 09:14
Chris Harris we własnym programie dla Top Gear Fot. kadr z wideo

Wraz z wyemitowaniem trzech pierwszych odcinków Top Gear, zaczął walić się grunt pod nogami przedstawicieli BBC. Wyniki oglądalności okazały się być znacznie poniżej oczekiwań.

Przy tak pokaźnej liczbie prezenterów – Brytyjska Korporacja Nadawcza 11 lutego 2016 roku ogłosiła 6-osobowy skład Top Gear – ciężko jest wykorzystać potencjał każdego z dziennikarzy. Dlatego też stworzono program motoryzacyjny Extra Gear, prowadzony przez Rory’ego Reida oraz Chrisa Harrisa. Nowe show ukazuje kulisy pracy nad głównym tytułem. Na jego łamach prezentowane są niepublikowane sceny, wywiady oraz ekskluzywne materiały.

Jednak do głosu dochodzą także widzowie, którzy chcą więcej Harrisa. Ba, został nawet przez nich ochrzczony przydomkiem „dobry”, w myśl tego, że prowadzący – Chris Evans – jest tym złym. Dlatego też BBC zdecydowało się wyjść naprzeciw oczekiwaniom fanów, o czym sam prezenter wspomniał na Twitterze:

Wciąż biorę udział w telewizyjnym show oraz Extra Gear, jednakże chciałem nieustannie pracować nad dłuższymi formami filmowymi. I nasze stare, dobre BBC dało odpowiedź twierdzącą.

I nie ma co się dziwić Brytyjskiej Korporacji Nadawczej. W końcu Chris Harris na swoim kanale w serwisie YouTube może pochwalić się bardzo pokaźną liczbą subskrybentów – aż 356 004! Udało mu się zatem zbudować ogromną społeczność, a wszystko dzięki rzetelności i umiejętnościom rozbierania samochodów na czynniki pierwsze. Do tego cechuje go duży entuzjazm, a także nienaganne umiejętności prowadzenia samochodu.

Jak na motoryzacyjnego maniaka przystało, „dobry Chris” jest w stanie rozpoznać model samochodu zaledwie po jego dźwięku. Do tego Harris swoją pasję realizuje na torach wyścigowych, biorąc udział w profesjonalnych seriach. Obecnie startuje w Blancpain GT Series w zespole Team Parker Racing, zasiadając za kierownicą Bentleya Continentala GT3.

Prezenter Top Gear zapowiedział, że po nowym programie online – Master of Sideways – tworzonym pod banderą BBC, spodziewać się można dłuższych form, skrupulatnych testów aut, które Harris uzna za atrakcyjne. Pierwsze skrzypce będą zatem grać przede wszystkim supersamochody. Zupełnie tak jak na YouTube’owym kanale Chris Harris on Cars, mają być realizowane ujęcia driftujących aut w zwolnionym tempie. 

Tym razem za tym programem online będzie stała pokaźniejsza liczba osób, w tym Neil Carey odpowiedzialny za montaż, a także pozostali członkowie zespołu produkcyjnego Top Gear. Chris ma jeden cel – dobrze się bawić, co z pewnością wyjdzie na korzyść widzom. Przy okazji będzie edukować, o czym sam wspomina:

Jeśli jesteście zainteresowani technicznymi aspektami samochodów, oczekujecie bardziej dogłębnych analiz, mam nadzieję, że to będzie strzał w dziesiątkę. Mam zamiar tworzyć taką serie filmików, jakie dotychczas mogliście oglądać na Chris Harris on Cars.

Właściwy człowiek na właściwym miejscu?

Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.