Chris Harris z własnym show dla BBC America

09.07.2016 15:11
Chris Harris z własnym show dla BBC America Fot. materiały prasowe

Podczas gdy Evans odszedł z Top Gear, jego imiennik dostał kolejną ofertę od BBC. Tym razem ma przyciągać przed srebrne ekrany amerykańską widownię.

To nie oznacza, że pożegna się z dotychczas realizowanymi przez niego programami. Wciąż będzie pracować wraz z ekipą Top Gear przy wszystkich projektach, w jakie został zaangażowany, włącznie z Extra Gear oraz Master of Sideways. Sama decyzja przedstawicielstwa BBC może mieć również związek ze zdjęciem z anteny amerykańskiej edycji Top Gear.

Bohater nowej serii wspomniał do kogo jest skierowany program:

Jeśli uwielbiasz niszczenie opon, drift i masz ciągły ślinotok na widok najszybszych i najdroższych sportowych samochodów dopuszczonych do ruchu, takich jak Porsche 911 GT3 RS oraz Aston Martin GT12, możesz zobaczyć jak wyciskam z nich ostatnie poty na torach i drogach na BBC America.

Nowe show nazywa się Chris Harris on Cars, czyli dokładnie tak samo, jak jego autorska seria prowadzona w serwisie YouTube. Powielona została również sama koncepcja na ten program. Autor ma w nich testować najdroższe auta, przy okazji obnażając techniczne aspekty każdego z nich. BBC obiecuje, że nie zabraknie takich pojazdów jak McLaren 650S i Ferrari 488.

Oryginalny program Chris Harris on Cars uruchomiono w 2014 roku. Obecnemu dziennikarzowi Top Gear udało się zebrać ponad 250 000 subskrybentów. Jego odcinki oglądano niekiedy ponad 20 milionów razy. Sam bohater rozpoczął karierę motoryzacyjną w magazynie Autocar, gdzie został oficjalnym dziennikarzem zajmującym się działem testów. W 2008 roku uruchomił stronę poświęconą wyłącznie szybkim samochodom, następnie zasilił szeregi magazynu Evo, a także został członkiem zespołu Pistonheads, jak również miał swój udział w kanale Drive na YouTube.

Zdaniem Adama Waddella, pełniącego funkcję dyrektora globalnego marki, ogromna popularność Chrisa Harrisa, jaką cieszy się w internecie, może przyciągnąć bardzo dużo widzów przed ekrany telewizorów:

Chris udowodnił, że jest wręcz marką samą w sobie podczas pracy nad Top Gear i Extra Gear. To właśnie za nim podążają setki tysięcy fanów z YouTube’a. Teraz my mamy przyjemność ogłosić, że będziemy z nim pracować przy nowym, ekscytującym programie.

Zupełnie nowa seria zostanie wyemitowana w poniedziałek 11 lipca 2016 roku na BBC America.

A Wy co sądzicie o Harrisie?

Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.