Pogoda
13.06.2019 14:09

Chris Hemsworth pomógł Tomowi Hollandowi zdobyć rolę Spider-Mana: "Wykonałem parę telefonów"

Australijski aktor zdobył ogromną popularność po występach w filmach Marvel Cinematic Universe. Okazuje się, że jego wpływy w Marvel Studios są tak duże, że to właśnie Hemsworth pomógł Hollandowi otrzymać rolę Spider-Mana.

Tom Holland i Chris Hemsworth
foto: MIGUEL CORDOBA/SIPA/EAST NEWS

Chris Hemsworth jeździ obecnie po świecie i promuje film "MIB: International", który zadebiutuje na ekranach kin już 14 czerwca 2019 roku. Aktor udzielił wywiadu portalowi Entertainment Weekly, w którym opowiedział o swoich przygodach z filmowym światem Marvela. Artysta zdradził między innymi, że szepnął twórcom dobre słówko na temat Toma Hollanda, gdy ci szukali odtwórcy roli Spider-Mana.

Chris Hemsworth pomógł Tomowi Hollandowi zdobyć rolę

Aktor przyznał, że Tom Holland jest jednym z najbardziej utalentowanych i ciężko pracujących osób, z którymi miał przyjemność pracować na przestrzeni lat. Panowie poznali się przy okazji kręcenia "W samym sercu morza", który był swojego rodzaju spin-offem "Moby'ego Dicka" Hermana Merville'a. Hemsworth dowiedział się o tym, że Holland jest brany pod uwagę do roli Pajączka, więc postanowił go polecić:

"

Wiecie - pracowaliśmy razem nad "W samym sercu morza", a potem jeszcze nad "Avengersami", więc gdy tylko dowiedziałem się o tym, że był na castingu do roli Spider-Mana, to wykonałem parę telefonów i powiedziałem wszystkim, że jest niesamowicie utalentowanym dzieciakiem, który oprócz tego ma ogromne serce i jest naprawdę wdzięczny za to, co otrzymał od losu. Nie wiem, po prostu szybko się zaprzyjaźniliśmy i mamy wobec siebie ogromny szacunek. "

Gruby Thor
Gruby Thor
Przeczytaj także Chris Hemsworth jako "Gruby Thor" w repertuarze Johnny'ego Casha

Panowie niedawno wzięli udział w ciekawym crossoverze, gdy Hemsworth promujący "MIB: International" pojawił się na wywiadzie z Hollandem związanym ze "Spider-Manem: Far From Home". Chwilę porozmawiali o ulubionych aktorach, o tym jakie to uczucie być w dwóch ogromnych franczyzach, a na końcu przytulili się po bratersku i pożegnali jak starzy przyjaciele:

Faceci w czerni - data premiery

Tak jak wspomnieliśmy - "MIB: International" zadebiutuje w kinach 14 czerwca 2019 roku, natomiast "Spider-Man: Far From Home" pojawi się już 2 lipca 2019 roku. 

Tagi: Spider-Man Thor Tom Holland Chris Hemsworth