Lalka Barbie może opętać dzieci? Chrześcijańska influencerka straszy rodziców szatanem

26.05.2022 16:32
Barbie Fot. shutterstock.com; zdjęcie poglądowe

Barbie ćwiczy sobie jogę - to już brzmi ciekawie. Do tego dorzućmy jeszcze influencerkę, która uważa, że taka zabawka może opętać dziecko.

Firma Mattel ma w swojej ofercie różne rodzaje lalek Barbie. Ostatnio w ofercie pojawiła się lalka, która ćwiczy jogę. Jak piszą producenci, zabawka ma celebrować „jeden z jej ulubionych sposobów odnowy za pomocą światła i dźwięku: medytację uważności”. Lalka nie spodobała się jednak pewnej chrześcijańskiej influencerce, która uważa, że za zabawką może stać szatan. 

Polecamy

Lalka Barbie może opętać dzieci? Chrześcijańska influencerka straszy rodziców szatanem

Joga jest obecnie bardzo popularna szczególnie, że żyjemy w stresujących czasach, w których brakuje nam czasu na wyciszenie myśli. Nie wszystkim jednak podoba się ćwiczenie jogi, bo jest ona związana z systemem filozofii indyjskiej. Pewna chrześcijańska influencerka (tak wiemy, że brzmi to dosyć dziwnie), wzięła pod lupę lalkę Barbie, która uczy medytacji - wystarczy wcisnąć naszyjnik lalki, by usłyszeć instrukcję dotyczącą 5 ćwiczeń medytacji. 

Według Yasmeen Suri "szatan zawsze wygląda niewinnie oraz nigdy nie pojawia się z rogami i widłami". Influencerka uważa, że Barbie promująca jogę jest niebezpieczna dla dzieci:

Ta Barbie ma 5 ćwiczeń na medytację. Pamiętajcie, że joga to hinduizm, nie możesz oddzielić ćwiczeń od religii. Każda poza ma na celu przywołanie hinduskiego bóstwa w sferze duchowej. Widziałam dzieci opętane przez szatana. (...) Szatan ściga dzieci, chce jest wykorzystać i indoktrynować je na swoją chwałę.

Influencerka uważa, że dzieci, gdy wyrosną będą miały depresję i myśli samobójcze. Dlatego rodzice powinni pozbyć się szatańskich zabawek, bo Bóg zabrania chrześcijanom praktykowania wschodnich religii.

Pod postem pojawiło się sporo komentarzy rodziców, którzy zaczęli kpić z wpisu Yasmeen Suri:

 Moja córka ostatnio ćwiczyła jogę, to bardzo dobrze jej zrobiło. Cieszyłam się również z czerwonych błysków w jej oku, wprowadziła do pokoju miłą atmosferę.

Niektórzy ironicznie podziękowali za reklamę Barbie, którą chętnie kupią. W sumie pod postem pojawiło się aż 45 tysięcy komentarzy.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.