Pogoda
20.02.2020 16:25

Chwalą się w reklamie, że ich burger pleśnieje. Przekonali was do zakupu?

Burger King nakręcił nietypową reklamę. Prezentuje w niej zalety Whoppera, pokazując jak z biegiem czasu atakuje go pleśń. 

spleśniały burger
foto: materiały prasowe Burger King

Internet fascynował się swego czasu filmem, pokazujący jak zmieniał się dzień po dniu obserwowany przez rok burger z McDonald’s. Jak się okazało, bez problemu przetrwał on ten cały czas bez zbyt dużego uszczerbku dla wyglądu.

Od tego czasu fast foody kojarzą się wielu przede wszystkim z konserwantami i innymi sztucznymi składnikami mającymi zapobiegać ich przedwczesnemu psuciu, co w dobie przykładania coraz większe wagi do zdrowego trybu życia i odżywania się nie jest zbyt zachęcające.

Darmowe burgery za zajście w ciążę z piłkarzem? Takie rzeczy tylko w Rosji
Darmowe burgery za zajście w ciążę z piłkarzem? Takie rzeczy tylko w Rosji
Przeczytaj także Darmowe burgery za zajście w ciążę z piłkarzem? Takie rzeczy tylko w Rosji

Burger King zaprezentował właśnie reklamę, która jeszcze kilka lat temu byłaby nie do pomyślenia: demonstruje w niej, jak w przeciągu miesiąca kanapka Whopper pleśnieje. Ma to być dowód na to, że producent nie stosuje sztucznych konserwantów.

Burger King reklamuje się faktem, że Whopper pleśnieje

Pleśń nie jest apetyczna. Spożywanie zepsutej żywności jest niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia, dlatego zazwyczaj reagujemy na nią z obrzydzeniem.

Przekucie podatności na pleśń w przewagę konkurencyjną to ciekawa strategia marketingowa, która może skończyć się ogromnym sukcesem lub wielką porażką, ale raczej nikt nie potraktuje poniższego filmu obojętnie.

Burger King podkreśla, że pokazuje naturalne piękno swojej kanapki. Czy argumentacja producenta do was trafia?

Zobacz także: Whoppyr to specjalna propozycja Burger Kinga dla mieszkańców Poznania. Jest z pyr 

Spleśniały burger jest:

Tagi: Newsy