Ciała dzieci w zlicytowanych walizkach. Policja aresztowała matkę

19.09.2022 14:03
Zatrzymana przez policję Fot. shutterstock.com, zdjęcie poglądowe

Zwłoki dzieci znaleziono w walizkach, które zostały zlicytowane podczas aukcji w Nowej Zelandii. Matka dzieci twierdzi, że nie jest winna.

Jak podaje PAP, policja w Korei Południowej zatrzymała w czwartek kobietę podejrzaną o zabicie dwojga swoich dzieci, których szczątki znaleziono w sierpniu w walizkach sprzedanych na aukcji w Nowej Zelandii. Obywatelka Nowej Zelandii po 40. roku życia, urodzona w Korei Południowej, została zatrzymana w mieszkaniu w mieście Ulsan, około 300 km na południowy wschód od Seulu.

Polecamy

Ciała dzieci w walizkach na licytacji. Policja aresztowała matkę

Trudno uwierzyć w tę historię. Zwłoki dzieci znaleziono 11 sierpnia w walizkach zakupionych na aukcji przez mieszkańca Auckland. Dzieci zginęły prawdopodobnie w 2018 roku, gdy miały siedem i dziesięć lat. Policja zatrzymała kobietę, która jest prawdopodobnie matką dwójki zamordowanych dzieci - kobieta została aresztowana w Korei Południowej w miejscowości Ulsan, 300 km od Seulu, gdzie przebywała wcześniej w mieszkaniu znajomego.

Mąż kobiety nie żyje i prawdopodobnie zmarł w wyniku choroby. Zatrzymana urodziła się w Korei Południowej, ale ma obywatelstwo Nowej Zelandii - miała je otrzymać po imigracji. Prawdopodobnie wróciła do Korei po dokonaniu zbrodni.

Polecamy

Zatrzymana zaprzecza popełnieniu zbrodni. Policja przekaże kobietę seulskiej prokuraturze, a sąd w Seulu zdecyduje w sprawie jej ekstradycji.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.