Pogoda
07.08.2020 11:28

Ciekawa inicjatywa Muzeum Narodowego w Gdańsku - robią własne maseczki z eksponatami

Muzeum Narodowe w Gdańsku przygotowało bardzo ciekawą inicjatywę. Ośrodek stworzył bowiem serię maseczek wielokrotnego użytku, a wzorami są znane eksponaty z ich zbiorów.

Ciekawa inicjatywa Muzeum Narodowego w Gdańsku - robią własne maseczki z eksponatami
foto: Krzysztof Mystkowski / KFP/ REPORTER/East News

Muzeum Narodowe w Gdańsku włączyło się do ochrony ludzkiego życia, zachęcając zwiedzających do zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych. Oczywiście w samym muzeum noszenie masek jest obowiązkowe (zgodnie z rządowymi wytycznymi), dlatego też ośrodek przygotował bardzo ciekawą inicjatywę, która ma zachęcać mieszkańców do zakładania maseczek także poza murami muzeum.

Muzeum Narodowe w Gdańsku sprzedaje maseczki ze znanymi eksponatami

Dlatego też na specjalne zamówienie wykonane zostały maseczki wielokrotnego użytku. Źródłem inspiracji były oczywiście zabytki z muzeum. Wśród nich znajduje się oczywiście sławny "Sąd Ostateczny" Hansa Memlinga, ale także Antependium ze św. Katarzyną Szwedzką oraz wenecki ornat z jedwabnego aksamitu.

Maski
Maski
Przeczytaj także Twoja maseczka na pewno działa? Badania informują, jak skutecznie chronić się przed koronawirusem

Maseczki są dostępne w cenie 26 zł za sztukę. Możecie kupić w sklepach muzealnych w Oddział Etnografii Muzeum Narodowego w GdańskuOddział Sztuki Nowoczesnej Muzeum Narodowe w GdańskuZielona Brama Muzeum Narodowe w Gdańsku i w Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie. Możecie je też zamówić online wysyłając maila na oficjalny adres Muzeum Narodowego w Gdańsku.

Jason Voorhees promuje maseczki ochronne. Ciekawy klip z gwiazdą "Piątku Trzynastego"
Jason Voorhees promuje maseczki ochronne. Ciekawy klip z gwiazdą "Piątku Trzynastego"
Przeczytaj także Jason Voorhees promuje maseczki ochronne. Ciekawy klip z gwiazdą "Piątku Trzynastego"
Tagi: Newsy