Ciekawa odpowiedź CDP RED na pytanie o polską wersję językową Cyberpunka 2077

Michał Tomaszkiewicz
26.06.2018 16:36
Ciekawa odpowiedź CDP RED na pytanie o polską wersję językową Cyberpunka 2077 Fot. materiały prasowe

„Jasne, mordo” – tak CD Projekt RED potwierdził tworzenie Sajberpanka 2077, czyli w pełni spolszczonej wersji Cyberpunka 2077. W dubbingu ma się roić od słów powszechnie uznawanych za przecinki.

Tego można się było spodziewać, chociaż całkowitej pewności do czasu usłyszenia oficjalnej deklaracji nie było – wyczekiwana od lat (i jeszcze kawałek) Cyberpunk 2077 będzie dostępny w pełnej polskiej wersji językowej.

Gra tworzona jest z myślą o dojrzałych odbiorcach – Cyberpunk 2077 ma być cRPG z prawdziwego zdarzenia, opowiadającym dojrzałą historie w bezpośredni i obrazowy sposób. Potwierdzają to informacje dostępne po pierwszych, zamkniętych pokazach gry – już na początku gry mamy do czynienia z pełną nagością, gdy misja prowadzi nas do kobiety, która najwyraźniej nieco zatraciła się na imprezie, a i język używany przez NPC-e nie stroni od soczystych przekleństw.

Cyberpunk 2077 po polsku

Cyberpunk 2077 ma potencjał do stania się światowym hitem, naturalnym jest więc, że CD Projekt RED koncentruje się na tworzeniu tytułu, który będzie atrakcyjny dla międzynarodowych odbiorców. Prace trwają już dobrych kilka lat, a ogrom przedstawianego świata wzbudzał u niektórych wątpliwości, czy studio będzie chciało inwestować w stworzenie polskiej wersji językowej – nagranie głosów prowadzonej postaci Wi (żeńskiego i męskiego) oraz wszystkich spotykanych postaci musi być ogromem pracy.

CD Projekt RED nie zapomniał jednak o swoich korzeniach, o czym dał znać w nieco niecodzienny sposób, odpowiadając w komentarzu na Facebooku o istnienie spolonizowanej wersji.

foto: zrzut ekranu

Cyberpunk 2077 będzie dostępny w całości po polsku – jako dubbing (takie określenie sugeruje, że gra powstaje w języku angielskim, a polska wersja będzie tłumaczeniem) oraz w postaci napisów, co oznacza zapewne, że będzie można grać w wersję kinową, gdzie głos usłyszymy po angielsku, ale na dole ekranu pojawi się tłumaczenie.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.