Pogoda
22.02.2017 09:49

Ciężarówką na dwóch kołach...

Osoba siedząca za kierownicą ciężarówki nie zachował dostatecznej odległości względem poprzedzającego pojazdu. Sytuacja zmusiła go do nagłego hamowania, przez co wpadł w poślizg, koniec końców lądując na dwóch kołach.

Ciężarówką na dwóch kołach...
foto: kadr z wideo

Najbardziej jednak na filmie nagranym kamerą pokładową zaskakuje fakt, że kierowcy udało się wyjść z tego incydentu obronną ręką. Gdyby dysponował mniejszą ilością miejsca, najprawdopodobniej to zdarzenie drogowe zakończyłoby się zgoła inaczej. Dziwić może również zachowanie prowadzącego czarny samochód osobowy, który nie bacząc na zagrożenie poruszał się z dość równomierną prędkością – tak, jakby nigdy nic.

Można mieć nadzieje, że kierowca poruszający się ciężarówką wyciągnie odpowiednią lekcję z tej sytuacji drogowej i w przyszłości będzie zachowywać bezpieczniejszą odległość od poprzedzających samochodów. Tym razem miał sporo szczęścia i przy okazji popisał się umiejętnościami. Wystarczy jednak sobie wyobrazić jak potencjalnie to zdarzenie mogłoby się potoczyć, gdyby na drodze był większy ruch.

Bohater filmu mógłby z powodzeniem zakwalifikować się na listę 10 mistrzów kierownicy, którzy efektownie uniknęli wypadków. Przy czym warto pamiętać, że wielokrotnie brawura na drodze publicznej źle się kończy, czego przykładami są liczne filmy zarejestrowane kamerami pokładowymi.

Szczególnie często do wypadków doprowadzają kierowcy prowadzący samochody tylnonapędowe dysponujące ogromnym momentem obrotowym i mocą. Za przykład może posłużyć mężczyzna z Astona Martina Vantage Roadster, który chcąc się popisać wypadł z drogi i uderzył w pobliski mur, uszkadzając brytyjskie auto.

Przyczyną niebezpiecznych sytuacji na drodze jest także lekkomyślność. Nie brakuje kierowców próbujących za wszelką cenę zjechać najbliższym zjazdem – tak jak prowadzący Opla Astry, który w ostatniej chwili zatrzymał się na środku trzypasmowej drogi z zamiarem zmiany paru pasów ruchu. Podobne zachowanie było powodem kolizji Mercedesa klasy C.

Tagi: Duperele