Pogoda
04.05.2016 11:55

Ciężkie starcie motocyklisty z Volkswagenem...

Dwa kółka to nie tylko zapierające dech w piersiach osiągi za relatywnie niską cenę oraz ogromna frajda z jazdy. To również pewne wyrzeczenia…

Ciężkie starcie motocyklisty z Volkswagenem...
foto: kadr z wideo

Poruszając się nowoczesnym samochodem możemy czuć się w miarę bezpiecznie. W końcu w razie kolizji strefa zgniotu powinna nas uchronić przed poważniejszymi uszkodzeniami ciała. Z kolei przerażające jest to, jak niewiele trzeba do bardzo groźnego wypadku z udziałem motocykla lub skutera. Tak naprawdę jeden błąd przypadkowego uczestnika ruchu może kosztować drugą osobę życie lub spowodować trwały uszczerbek na zdrowiu.

W Dobrzykowicach doszło do wypadku z udziałem motocyklisty i samochodu osobowego, przy czym ten pierwszy w wyniku odniesionych obrażeń został przetransportowany do szpitala. Kierowca Volkswagena Up! skręcał w lewo z ulicy Wrocławskiej w Krzykowską i najprawdopodobniej nie zauważył nadjeżdżającego z naprzeciwka jednośladu. Tym samym nie ustąpił on pierwszeństwa, doprowadzając do kolizji. Całe zdarzenie zarejestrowała kamera pokładowa w samochodzie poruszającym się za motocyklistą:

Jak widać na powyższym filmie, czynnikiem decydującym o kolizji z pewnością nie była nadmierna prędkość, czy też niedostosowanie jej do warunków panujących na drodze. Mimo to, motocyklista nie miał miękkiego lądowania… Z kolei gdyby poruszał się samochodem, najprawdopodobniej nic by mu się nie stało i wszyscy wyszliby z tego zdarzenia bez szwanku.

Dlatego też prowadząc pojazd mechaniczny należy przestrzegać przepisów ruchu drogowego i zachowywać szczególną ostrożność podczas wykonywania poszczególnych manewrów lub poruszając się w newralgicznych miejscach.

Przy czym wsiadając na motocykl trzeba mieć świadomość, że na drogach jeździ wielu kierowców, dla których pojęcie rozsądek jest obce. Już nie wspominając o tym, ze ludzki błąd jest niejako wpisanym w naszą naturę... A niektórzy wręcz specjalizują się w sztuce bezstresowego wymuszania pierwszeństwa.

Tagi: Duperele