Pogoda
25.04.2019 13:27

CityBee wchodzi w hulajnogi. Nowa wypożyczalnia w Warszawie

Na chodniki polskiej stolicy trafiła dostawa 800 nowych hulajnóg wypożyczanych na minuty – do Lime, Hive oraz Bird dołączyło CityBee. Jak w porównaniu prezentują się ceny?

CityBee
foto: materiały prasowe

CityBee znane było do tej pory z wypożyczania samochodów dostawczych na minuty – przedsiębiorstwo widząc dynamicznie rozwijający się rynek płatnego użyczania hulajnóg elektrycznych postanowił dostosować swoją infrastrukturę do oferowania właśnie takich osobistych pojazdów miejskich.

Hulajnogi wypożycza się poprzez tę sama aplikację, w której można znaleźć dostawczaki – wybiera się między 150 fiatami Ducato i volkswagenami Crafter dostępnymi w 10 polskich aglomeracjach. Hulajnogi początkowo będą dostępne tylko w Warszawie.

"

Ideą CityBee jest ułatwienie mieszkańcom przemieszczania się w mieście i poprawa komfortu ich życia. Wierzymy, że przemyślany system komunikacji publicznej w połączeniu z różnego rodzaju pojazdami współdzielonej mobilności pozwolą na ograniczenie ruchu samochodowego, a co za tym idzie zmniejszenie korków i emisji szkodliwych substancji. Udostępniamy wygodne i przyjazne środowisku elektryczne hulajnogi, które ułatwią przejazd na ostatnim odcinku podróży na uczelnię, do biura czy domu "

Korzystające z CityBee jeżdżą hulajnogami Segway Ninebot ES4 – prędkość maksymalna pojazdu to 20 km/h. Przedsiębiorstwo apeluje, żeby po zakończeniu jazdy pozostwiać sprzęt w sposób nie przeszkadzający innym uczestnikom ruchu chodnikowego – w praktyce jednak już pierwszego dnia można było natknąć się na taki oto widok:

citybee_warszawa_02
Elektryczne hulajnogi
Elektryczne hulajnogi
Przeczytaj także Hulajnogi elektryczne w Warszawie: Jak wypożyczyć sprzęt Lime, Hive, Bird, Hulaj, CityBee? [CENNIK, ZASADY]

CityBee – wypożyczalnia hulajnóg elektrycznych w Warszawie - cennik

Model biznesowy CityBee jest identyczny, jak u konkurencji – po dodaniu do aplikacji danych karty płatniczej za każdą jazdę pobierana jest opłata wstępna oraz kwota zależna od liczby minut, które spędziło się na pojeździe.

Opłata startowa w CityBee wynosi 2,5 zł, każda minuta jazdy to z kolei 45 groszy.

Początkowo pomalowane na pomarańczowo hulajnogi będą dostępne do wypożyczenia w strefie obejmującej Śródmieście, Wolę, Ochotę i Mokotów – zwrot pojazdu możliwy jest tylko na tym wyznaczonym terenie.

Zobacz także: >> Ruszyła Hulaj – polska wypożyczalnia hulajnóg elektrycznych <<

Aplikacja CityBee jest dostępna w sklepach Google Play i App Store. Wypożyczalnia uruchomiła ponadto całodobową infolinię, na którą można zgłaszać ewentualne niedogodności związane z hulajnogami.

Co myślicie o jeździe hulajnogą elektryczną po mieście?

Tagi: Gadżety