Clarkson przejedzie się po „Grze o tron”

Michał Tomaszkiewicz
25.08.2016 13:18
Clarkson przejedzie się po „Grze o tron” Fot. kadry z wideo

Zaczyna się podgrzewanie atmosfery przed jesienną premierą „The Grand Tour”, programu byłych prezenterów „Top Gear”. Wiadomo, że w jednej ze scen nowego show Jeremy Clarkson przejedzie się po torze wytyczonym na planie „Gry o tron”.

Deklaracja ta padła z ust Andiego Wilmana, producenta nowego programu motoryzacyjnego, który powstaje dla Amazona.

Bliższe szczegóły nie zostały oczywiście podane, żeby nie psuć widzom niespodzianki – wiadomo jedynie, że przejazd w scenografii brutalnego serialu powstałego na kanwach cyklu „Piesń lodu i ognia” Georga R. R. Martina ma być jednym z segmentów wchodzącym w skład pełnego odcinka. Można więc spodziewać się kilku do kilkunastu minut samochodowego zakłócania spokoju mieszkańcom Westeros. Jako że w serialu nadeszła zima, być może zostało to uwzględnione przez twórców GT.

Pojawiły się także spekulacje o gościnnym występie Clarksona w „Grze o tron” – najpopularniejszą teorią jest udział popularnego prezentera w scenie, w której jest pozbawiany głowy. Pewne jest, że 7. sezon popularnego serialu ma być mroczniejszy od poprzednich - o ile to w ogóle możliwe.

Producent „The Grand Tour” podał także garść informacji dotyczących stopnia zaawansowania prac nad pierwszym sezonem. Ukończono 90% zaplanowanych zdjęć, a program będzie można obejrzeć w rozdzielczości 4K. Podczas kręcenia nie obyło się bez wypadków - o jednym z nich poinformował poszkodowany, czyli Clarkson.

Clarkson, Hammond i May mają przygotować 3 sezony audycji, każdy z nich ma składać się z 12 70-minutowych odcinków. Jeśli nowe dzieło showmanów będzie cieszyło się popularnością, Amazon będzie chciał przedłużyć umowę o kolejne sezony.

Nowy show ma różnić się formułą od „Top Gear” – wydało się jednak, że fani mogą spodziewać się znanej i lubianej atmosfery oraz charakterystycznych potyczek słownych prezenterów. Producent zdradził, jak ostrożnie podchodzono do tych kwestii:

Mieliśmy spotkania, na których zastanawialiśmy się czy James May może powiedzieć w programie „cock”, czy też zostaniemy za to pozwani przez BBC.

„GT” to nie jedyna inicjatywa, nad którą pracują razem byli prezenterze „Top Gear” – w lipcu 2016 roku ogłosili nabór na współprowadzących serwis społecznościowy dla kierowców DriveTribe, scharakteryzowany przez Clarksona jako „YouPorn z samochodami”.

W której lokalizacji „Gry o tron” chcielibyście zobaczyć Clarksona?

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.