Pogoda
23.07.2020 10:32

Clint Eastwood promuje marihuanę? Aktor pozywa firmy sugerujące taki stan rzeczy

Amerykański aktor i reżyser Clint Eastwood pozywa firmy produkujące CBD i inne produkty z marihuaną, za to że wykorzystują jego podobiznę do promowania swoich produktów.

Clint Eastwood promuje marihuanę? Aktor pozywa firmy sugerujące taki stan rzeczy
fot. USA TODAY Network/Sipa USA/East News

Clint Eastwood jest amerykańskim człowiekiem-instytucją. Aktorem, reżyserem, scenarzystą, producentem i kompozytorem, który w trakcie swojej długoletniej kariery wziął udział w ponad 70 produkcjach. Eastwood ma na swoim koncie także 4 Oscary, 3 Złote Globy, 3 Cezary, Złotą Kaczkę oraz cały szereg innych nagród.

Okazuje się, że Eastwood jest tak bardzo „cool”, że kilka firm, sprzedających marihuanę oraz produkty CBD, postanowiły wykorzystać jego podobiznę do sprzedania swoich produktów.

10 najlepszych westernów na długie wieczory
10 najlepszych westernów na długie wieczory
Przeczytaj także 10 najlepszych westernów na długie wieczory

Oświadczenie Eastwooda

Jak informuje portal The Hollywood Reporter, mężczyzna pozwał kilka firm, które dopuściły się publikacji nieprawdziwych wywiadów z jego osobą, w których zachwala produkty poszczególnych marek.

"

„Działanie to spowodowane jest pojawieniem się serii artykułów online, które przedstawiają pana Eastwooda w nieprawdziwym, oszczerczym świetle i sugerują, że mężczyzna promuje i sprzedaje produkty z cannabidiolem (CBD”) – możemy przeczytać w jednym z pozwów. "

Mężczyzna w fartuchu z rośliną konopi
Mężczyzna w fartuchu z rośliną konopi
Przeczytaj także Sprzedawcy marihuany znaleźli sprytny sposób na obejście zakazu reklamy. Sponsorują autostrady

Jeden z artykułów przedstawia zdjęcie Eastwooda, po którym następuje krótki „wywiad” z nim, w którym chwali zalety konkretnych produktów. Prawnicy mężczyzny podkreślają także, jak szkodliwe jest to działanie, gdyż ten proceder jest zwyczajnym oszustwem, mającym na celu złapanie jak największej liczby klientów.

Co ciekawe, jak podaje portal Vulture, to nie pierwszy przypadek, gdy wizerunek znanej osoby wykorzystany jest bez jej wiedzy do sprzedawania tego rodzaju produktów. W ubiegłym roku ponoć Sandra Bullock i Ellen DeGeneres również musiały wystosować podobne pisma, kierując je do podobnej maści firm.

Czytaj także: 27-latek niesie 15-kilogramowy krzyż przez Polskę, aby "nawrócić naród". Modli się o Państwo Boże.

Czy należysz do fanów twórczości Clinta Eastwooda?

Tagi: Newsy Film News marihuana Clint Eastwood