Co Polacy robią w samochodzie?

14.10.2016 09:17
Co Polacy robią w samochodzie? Fot. materiały prasowe

Francuski producent aut należący do koncernu PSA opublikował raport, w którym znajdziemy odpowiedzi na szereg pytań dotyczących naszego życia w samochodzie.

W lipcu i sierpniu 2016 roku badania przeprowadziła agencja CSA Research. Ankiety wypełnili mieszkańcy 7 krajów Europy – Niemiec, Hiszpanii, Francji, Włoch, Polski, Portugalii i Wielkiej Brytanii. Jej wynik był impulsem dla stworzenia nowej kampanii reklamowej – „CITROEN INSPIRED BY YOU” (Citroen inspirowany przez ciebie) – która ma wystartować w połowie października 2016 roku.

Osobom zaangażowanym w ten projekt zależało przede wszystkim na tym, by spojrzeć na zagadnienie jazdy samochodem w nietypowy sposób, odpowiadając na pytania co użytkownicy robią w swoich autach – jak się w nich czują i funkcjonują. Nowe doświadczenie ma odcisnąć piętno na projektantach Citroena. Francuscy pracownicy bogatsi w tę wiedzę mają być efektywniejsi w swojej pracy, próbując sprostać oczekiwaniom szerokiego grona odbiorców. Czego zatem dowiemy się z raportu?

12102016120758_etude-csa-research-citroenpolska Fot. foto: materiały prasowe

Tego, że Polacy w ciągu swojego życia spędzają w samochodzie średnio 3 lata i 11 miesięcy, z czego 2 lata i 7 miesięcy jako kierowca oraz rok i 3 miesiące jako pasażer. Przyjaciołom i rodzinie statystyczny mieszkaniec kraju towarzyszy w aucie rok i 11 miesięcy. Przy czym osoby codziennie korzystające z tego środka lokomocji podziękują lub pomachają innym uczestnikom ruchu drogowego 4042 razy. W ciągu swojego życia Polacy śpiewają w samochodzie 2630 razy. W pojazdach doznajemy niekontrolowanego wybuchu śmiechu (127 razy) i płaczu (43 razy). To także miejsce na pocałunki (1715 razy), grę (48 razy) i zadawanie pytania o to, jak daleko jeszcze (286 razy).

Europejczycy w trakcie jazdy autem wykonują również poranne czynności, których bezpieczniej podejmować się w łazience, takie jak czesanie się, golenie lub malowanie –1162 razy w życiu. Jedzenie jest jeszcze popularniejsze (1363 razy), ale i tak ustępuje miejsca odpoczynkowi i „ładowaniu baterii” (2123 razy).

W samochodzie Polacy uprawiają seks średnio 1,9 razy w ciągu życia. Anglicy i Francuzi mogą poszczycić się wynikiem 3,4 razy, przy czym na najwyższym miejscu podium uplasowali się Włosi z wynikiem 8 razy.

Co sądzicie o wynikach tych badań?

Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.