Co Polacy sądzą na temat Grety Thunberg? Znamy wyniki badań

20.12.2019 12:36
Co Polacy sądzą na temat Grety Thunberg? Znamy wyniki badań Fot. Pacific Press/SIPA/SIPA/East News

Nastolatka ze Szwecji została wybrana Człowiekiem Roku 2019 według magazynu Time. Wybór, jak co roku, został odebrany przez ludzi bardzo emocjonalnie. Co na ten temat sądzą Polacy?

Portal O2.pl postanowił przeprowadzić badanie dotyczące Grety Thunberg, młodej aktywistki ze Szwecji, która walczy o poprawę klimatu na świecie. Nastolatka została wybrana Człowiekiem Roku 2019 przez magazyn "Time", co wywołało wiele emocji wśród komentatorów. Niektórzy popierali jej działania i zgadzali się z "Time", inni krytykowali wybór, twierdząc, że dziewczyna nie zasłużyła na prestiżowe wyróżnienie. 

Greta Thunberg jest Człowiekiem Roku 2019 - co sądzą o tym Polacy?

Jak się okazuje, wiele osób w Polsce nawet nie zdawało sobie z tego sprawy. Według badań O2, aż 62% osób nie wiedziało, że wybór Grety na Człowieka Roku miał w ogóle miejsce. Sprawa była zdecydowanie bardziej wyrównana, gdy zapytano się o to, czy Greta zasłużyła na zdobycie tego tytułu. Pytanie zadano wszystkim, niezależnie od tego, czy wiedzieli o decyzji Time, czy nie.

Przeczytaj także

Głosy są mocno podzielone. Według 43% badanych, Szwedka nie zasłużyła na ten tytuł. Same odpowiedzi możemy podzielić na aż 5 kategorii - 26% uważa, że zdecydowanie nie zasłużyła, a 17% stwierdziło, że raczej nie zasłużyła. Od głosu wstrzymało się 15% wszystkich ankietowanych, co oznacza, że z decyzją magazynu "Time" zgodziło się 42% ankietowanych.

Po 21% stwierdziło, że Grata zasłużyła lub zdecydowanie zasłużyła na bycie Człowiekiem Roku 2019. 

Widzimy więc, że Polacy są równie podzieleni na temat Grety, co reszta świata. 

Zobacz także: Powstał mural z Gretą Thunberg. Aktywistka jest porównywana do Putina

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.