Co by się stało, gdyby Neo wziął niebieską tabletkę? Zobacz dołującego alternatywnego „Matriksa” [WIDEO]

19.02.2020 10:22
Morpheus oferuje Neo niebieską pigułkę|undefined Fot. materiały prasowe Warner Bros.

„Matrix” to kamień milowy w historii kinematografii. Wpływu filmu rodzeństwa Wachowskich na innych twórców trudno przecenić, jako że rozwiązania stylistyczne z tego obrazu można dostrzec w nowych produkcjach do dziś. Co by się jednak stało, gdyby Neo zamiast czerwonej wziął niebieską tabletkę?

„Matrix” zmienił oblicze kina. Dwie kolejne części nie zdołały utrzymać poziomu oryginału i uznawane są za mniej udane. Ten świat zasługuje na znacznie lepsze pożegnanie.

Po latach nadzieje fanów zostały wysłuchane, jako że oficjalnie rozpoczęto prace nad czwartą częścią „Matriksa”. Keanu Reeves powróci w roli wybrańca Neo.

Przeczytaj także

Historia walki zniewolonej ludzkości z cywilizacją maszyn mogła jednak potoczyć się zupełnie inaczej. Pokazał to specjalista od deepfake, Ctrl Shift Face, który zmontował krótkometrażowy oraz pokazujący życie Neo po decyzji pozostania w Matriksie.

Alternatywny „Matrix” twórcy deepfake’a. Co by się stało, gdyby Neo nie wziął czerwonej tabletki

Morpheus dał Neo wybór: mógł połknąć czerwoną tabletkę i zobaczyć, jak wygląda prawda o świecie, w którym żyje, lub zażyć niebieską, zapomnieć o wszystkich swoich niepokojach i obudzić się rano we własnym łóżku.

W filmie wybraniec sięgnął po czerwoną tabletkę i dzięki temu zobaczyliśmy przebudzenie zbawcy ludzkości. W przeróbce Ctrl Shift Face Neo zdecydował się wieść wygodne życie w nieświadomej niewoli. Oto, jak mogło wyglądać:

W przeróbce wykorzystano fragmenty „Życia biurowego”, amerykańskiej komedii z 1999 roku. Kwestie Neo zostały nagrane przez aktora głosowego, na filmie można zobaczyć także Agenta Smitha w roli czarnego charakteru.

Zobacz także: Keanu Reeves na pierwszym nagraniu z planu "Matriksa 4". Jak wygląda Neo po latach? 

 

Michał Tomaszkiewicz|undefined
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.