Pogoda
30.08.2018 15:25

Co kryje opuszczony ośrodek tajemniczej sekty? Zobacz zapowiedź survival horroru „Sagebrush”

W grze „Sagebrush” będziemy mogli zbadać opuszczoną siedzibę sekty, którego członkowie popełnili zbiorowe samobójstwo. Co było przyczyną tragedii? 

Co kryje opuszczony ośrodek tajemniczej sekty? Zobacz zapowiedź survival horroru „Sagebrush”
foto: kadr z gry Sagebrush

Sekty i tajemnicze kulty zawsze przyciągają ludzi - czy to podatne na manipulacje osoby, które wkrótce przyłączają się do ruchu religijnego lub ciekawskich postronnych, mających na celu odkrycie sekretów wspólnoty. Dzięki grze „Sagebrush” gracz będzie mógł się wcielić w postać badacza opuszczonego ośrodka sekty. Produkcja to pierwszoosobowa przygodówka z elementami survival horroru

„Sagebrush” - o czym jest gra?

Za niezależnym tytułem stoi studio Redact Games. Zadaniem gracza będzie zgłębienie tajemnic opustoszałego ośrodka apokaliptycznego kultu Mileniarianistów. Siedziba wspólnoty znajduje się na pustkowiach Nowego Meksyku w Black Sage Ranch i stoi pusta po zbiorowym samobójstwie, dokonanym przez członków ruchu jakiś czas wcześniej. Co kryją mroczne zakątki Perfect Heaven? Twórcy zaprezentowali zwiastun „Sagebrush”. 

Gra nie prezentuje najwyższych możliwości graficznych gier 2018 roku, ale trzeba brać pod uwagę, że została stworzona przez niezależne studio. Twórcy podkreślają jednak, że proste 3D pozwoli graczom zatopić się w świecie przedstawionym, a ponadto przywołać wspominania związane z takimi tytułami, jak „Alone in the Dark” czy pierwsze „Resident Evil”. Do przeszukania jest otwarty świat, który kryje mroczne sekrety. Co prawda gra nie jest zbyt rozbudowana (można ją przejść w kilka godzin), ale może zapewnić niesamowite doświadczenia. 

„Sagebrush” - gra o sekcie oparta na prawdziwych wydarzeniach

Mileniarianiści wierzą, że żyją w czasach, kiedy dojdzie do apokalipsy. Z tego powodu ostatecznym rozwiązaniem ich działań na ziemi jest oddanie życia w zbiorowym samobójstwie. Twórcy gry pracując nad „Sagebrush”, inspirowali się więc sektami, które istnieją naprawdę. Badając różne oblicza ruchu, stworzyli złożoną historię o skomplikowanych ludziach. Gra ukaże się 18 września 2018 roku na serwisach Steam oraz itch.io w cenie 6,99 dolarów. W tytuł można zagrać na platformach PC oraz OSX.  

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Gry Steam