Pogoda
09.02.2016 11:23

Co potrafi smartfon myPhone CSmart III z Biedronki?

Cena jest zachęcająca – 200 zł za smartfon z Androidem 4.4 wydaje się być prawdziwą okazją. Czy na pewno? Sprawdzamy, co potrafi myPhone C-Smart III czyli smartfon Biedronki i czy warto go kupić.

Co potrafi smartfon myPhone CSmart III z Biedronki?
foto: materiały prasowe

Smartfon kosztuje 199 złotych, w zestawie znajduje się starter wirtualnej sieci komórkowej tuBiedronka. W pudełku, oprócz telefonu, znajduje się jeszcze ładowarka sieciowa, zestaw słuchawkowy, instrukcja obsługi i karta gwarancyjna.

myPhone C-Smart III smartfon z biedronki

Smartfon myPhone C-Smart III na pierwszy rzut oka sprawia całkiem pozytywne wrażenie. Ekran o przekątnej 4 cali otoczony jest co prawda dość grubą ramką, główną atrakcją jest jednak tylna obudowa, dostępna w czterech żywych kolorach: żółtym, zielonym, niebieskim i czerwonym.

foto: materiały prasowe

Entuzjazm gaśnie nieco po zaświeceniu się wyświetlacza: myPhone C-Smart III wyposażony jest w matrycę typu TN, co oznacza, że kolory są wyblakłe. Na ekran trzeba będzie także patrzeć w miarę możliwości mając go bezpośrednio przez oczami, obraz oglądany pod większym kątem ma wyraźnie przekłamane barwy.

Rozdzielczość wyświetlacza to 480 x 800 punktów i jest wystarczająca do większości prostych zastosowań, łącznie z przeglądaniem stron internetowych i oglądaniem filmów. Trzeba się jednak liczyć z okazjonalnymi problemami związanymi z uruchamianiem aplikacji zakładających dostęp do większych rozdzielczości – interfejs użytkownika może być wyświetlany nieprawidłowo.

Dane techniczne

Nie ma się co oszukiwać - myPhone C-Smart III nie jest demonem szybkości i widać to nawet na papierze. Dane techniczne myPhone C-Smart III mówią same za siebie. Smartfon z Biedronki wyposażony jest w dwurdzeniowy procesor taktowany zegarem 1 GHz oraz 512 MB pamięci RAM. Odbija się to nawet na działaniu samego systemu operacyjnego – Androida 4.4 – który potrafi wyczuwalnie zawahać się przed wykonaniem polecenia.

Aplikacje uruchamiają się długo i działają wolno, a przełączanie się między nimi potrafi ćwiczyć cierpliwość. Część nowszych programów będzie odczuwać problemy z działaniem na 512 MB pamięci RAM, można się także spodziewać konieczności częstego wyłączania aplikacji pozostających w tle w celu zwolnienia zasobów smartfona.

Telefon został wyposażony w 4 GB przestrzeni na pliki – pamięć stałą można rozszerzyć za pomocą karty micro-SD nawet o 32 GB. Przy dłuższym użytkowaniu myPhone C-Smart III należy spodziewać się problemów z dostępnością przestrzeni dla aplikacji oraz gromadzonych na nich danych – nie wszystkie programy da się bezproblemowo przenieść na włożoną kartę pamięci.

Telefon obsługuje dwie karty SIM, z czego jedna może transmitować dane w sieci 3G z maksymalną prędkością 21 Mbps. Akumulator o pojemności 1450 mAh ma według producenta wystarczać nawet na dwa dni pracy, w praktyce jednak, przy intensywnym korzystaniu z telefonu, trzeba będzie szukać gniazda do podłączenia ładowarki jeszcze przed zmierzchem.

foto: materiały prasowe

Fotograficzny niedosyt

Smartfon myPhone C-Smart III wyposażony jest co prawda w dwa aparaty fotograficzne – przedni i tylny – jednak ich matryce pozostawiają wiele do życzenia. Kamera główna potrafi robić zdjęcia z rozdzielczością 2 Mpix, przedni aparat oferuje tylko 0,3 Mpix.

Oznacza to, że nie ma co liczyć na spektakularne (ani wyraźne) selfie. Zdjęcia robione tylnym aparatem także będą odbiegać jakością od oczekiwań – widoczne są przekłamania w strukturze obrazu, zarejestrowane kolory są nienaturalne i nieprecyzyjne.

Na osłodę telefon wyposażony jest w diodę LED działającą jako lampa błyskowa, nie jest to jednak smartfon dla miłośników fotografii.

Dla kogo jest myPhone C-Smart III?

Wyjątkowo tani smartfon nie jest propozycją dla każdego – można się było tego domyśleć czytając powyższe kręcenie nosem na parametry techniczne i użytkowe telefonu. Należy jednak pamiętać, że to narzekania osoby, która przywykła do używania smartfonów z nieco wyższej półki.

Patrzenie na myPhone C-Smart III jako na smartfona kończy się wydaniem nie najlepszej opinii. Tak naprawdę jest to jednak propozycja dla osób, które z bogactwa oprogramowania na Androida będą korzystać sporadycznie.

Jeśli spojrzy się na C-Smart III jako na proste urządzenie do dzwonienia, mogące obsłużyć dwie karty SIM i na dodatek pozwalające na w miarę wygodne przeglądanie stron internetowych, komunikowanie się przez serwisy społecznościowe i korzystanie z aplikacji ułatwiających życie (nawigacja, informacje o rozkładzie jazdy itp.) okazuje się, że mamy do czynienia z całkiem ciekawą alternatywą dla zwykłych telefonów komórkowych.

Jeśli więc myPhone C-Smart III ma służyć do dzwonienia – dodatkowe funkcje oferowane przez aplikacje to bardzo ciekawy bonus dla użytkownika zaczynającego swoją przygodę z Androidem. Jeśli szukasz przede wszystkim smartfona – to nie jest urządzenie, którego szukasz.

Jak Wy oceniacie ten tani smartfon? Cena jest dla Was ok? Czekamy na opinie i wrażenia.

Bogaty wybór telefonów i niezbędnych akcesoriów renomowanych marek

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile myPhone Technologia