Pogoda
15.02.2016 09:44

Co się stanie, gdy operator zniesie limit danych?

Telstra, australijski operator telekomunikacyjny, zaliczył poważną wpadkę z funkcjonowaniem sieci, za co postanowił przeprosić oferując 14 lutego 2016 nielimitowany transfer dla wszystkich użytkowników. Rezultat? 1841 TB przesłanych danych.

Co się stanie, gdy operator zniesie limit danych?
foto: imgur.com

9 lutego 2016 roku sieć Telstra miała poważne kłopoty z funkcjonowaniem: awaria odcięła część klientów od usługi. Operator zareagował szybko, deklarując zniesienie w niedzielę, 14 lutego, limitów transferu danych przez sieć mobilną.

Trzeba przyznać, że gest był całkiem ciekawy: na promocję załapali się wszyscy klienci usług komórkowych, także użytkownicy pre-paid bez żadnych środków na koncie. Korporacja zadeklarowała też gotowość do odblokowania szybkiej transmisji dla klientów, którzy wyczerpali już swój limit.

Rezultaty przerosły wszystkie oczekiwania. Użytkownicy australijskiej sieci zdołali w ciągu 24 godzin przesłać łącznie 1841 TB danych. Wykorzystanie transferu porównywalne z całym przeciętnym dniem tygodnia osiągnięto o 8 rano. Później „ruch wzrastał gwałtownie”, aż osiągnął dwukrotność zwyczajnego poziomu transferu.

Czy 1841 TB to dużo? Telstra wyliczyła, że przekłada się to na pobranie 2,3 mln filmów lub 5,1 mln odcinków Gry o Tron, 21 mln albumów muzycznych w dobrej jakości lub 1,4 mld utworów zapisanych w formacie mp3.

Część klientów Telstry przyjęła deklarację o ściągnięciu limitów pobierania danych jako wyzwanie.

Jak wykorzystalibyście dzień nielimitowanego transferu?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Duperele