Pogoda
03.02.2016 15:38

Samsung Galaxy S7. Co już wiemy?

Samsung stara się, by zachować informacje o modelu Samsung Galaxy S7 w tajemnicy do chwili premiery. W internecie można jednak znaleźć wiele wskazówek, czego można spodziewać się po nowym koreańskim flagowcu – wystarczy przeprowadzić małe śledztwo.

Samsung Galaxy S7. Co już wiemy?
foto: twitter.com/evleaks

Plotek jak zawsze jest dużo – nadchodząca premiera jest gorącym tematem, o Galaxy S7 toczą się więc zażarte dyskusje. Doniesienia często nawzajem się wykluczają, sensacje pojawiają się i znikają, a my dalej nie wiemy o nowym flagowcu Samsunga zbyt wiele. Ale… czy na pewno?

Publicznej premiery nowych modeli rodziny Galaxy można spodziewać się 21 lutego 2016. Samsung organizuje wtedy konferencję Unpacked, reklamowaną hasztagiem #TheNextGalaxy. Spotkanie odbędzie się w Barcelonie w przeddzień otwarcia targów Mobile World Congress.

Samsung Galaxy S7 Edge

Dywagacje na temat przygotowywanych wersji modeli Galaxy S7 (chodziły słuchy o różniących się nazwach dla smartfona z ekranem o zakrzywionych brzegach) zostały uciszone przez Samsunga przypadkowo. Na oficjalnej stronie dla twórców oprogramowania pokazały się informacje o nowych funkcjach platformy Look, umożliwiającej wyświetlanie informacji na zakrzywionym ekranie Edge.

Wśród nowości znalazła się opcja nazwana „Edge Single Plus”, pozwalająca na pokazanie większej ilości informacji. Najciekawsze jest to, że jako model wspierający tę funkcję został wymieniony Samsung Galaxy S7 Edge. Wpadka została już usunięta, w internecie jednak nic nie ginie.

foto: samsung.com

Wyśledzone zostały także próby zmierzenia wydajności smartfona w popularnym benchmarku AnTuTu, dzięki czemu dysponujemy podstawowymi danymi technicznymi telefonu nazwanego na czas testu „lucky” oraz spodziewaną wydajnością Galaxy S7.

Samsung Galaxy S7 Edge dane techniczne

Jakie dane techniczne udało się odkryć w trakcie testu? Testowany smartfon był wyposażony w duży (przekątna ekranu 5,7 cala) wyświetlacz, pracujący w rozdzielczości 1440 na 2560 pikseli. Wcześniejsze przecieki wskazywały na obecność dwóch wersji Galaxy S7: podstawowej (z ekranem 5,1-5,2 cala) oraz Edge (z wyświetlaczem 5,7-5,8 cala).

Telefon wyposażony jest w 4 GB pamięci RAM oraz 64 GB przestrzeni na dane. W modelu testowym zastosowano ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 820 (występować ma także Exynos 8 8890, układ opracowany przez Samsunga). Za wyświetlanie grafiki odpowiada chip Adreno 530.

Dane z testu wskazują na wyposażenie telefonu w aparat o rozdzielczości 16 megapikseli, duża część źródeł informuje jednak, że Samsung zdecydował się na mniejszą matrycę (12 megapikseli). Przednia kamera ma być identyczna ze stosowaną w Galaxy S6.

Modele rodziny Samsung Galaxy S7 mają otrzymać odporność na pył i wodę (certyfikat IP67), wróci także slot na kartę pamięci microSD. Zwiększy się pojemność wbudowanych akumulatorów: do 3000 (S7) i 3600 (S7 Edge) mAh.

Pojawiły się także wzmianki o chęci wprowadzenia przez Samsunga funkcji podobnej do opracowanego przez Apple3D Touch, czyli pokazywania innego menu w zależności od siły nacisku na ekran.

Jaka nowość w smartfonie Samsung Galaxy S7 przypadłaby Wam najbardziej do gustu? Czekamy na Wasze opinie i zdanie na temat tego jak podoba się jego cena.

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile Samsung Technologia