Coca-Cola z marihuaną? Taki napój może niedługo trafić na rynek

Aleksandra Degórska
19.09.2018 17:19
Coca Coli z dodatkiem marihuany|undefined Fot. shutterstock.com

Czy to początek nowego rozdziału w historii Coca-Coli?

Nie, nie ma co liczyć, że po wypiciu takiej Coca-Coli poczujemy się jak po zapaleniu trawki, ale temat wzbudził spore zainteresownie. Jak podaje Bloomberg Television, firma Coca-Cola rozmawia właśnie z Aurora Cannabis, kanadyjskim producentem marihuany.

Coca-Cola z marihuaną

Na razie nie zapadły żadne konkretne postanowienia odnoście tego, czy rzeczywiście dojdzie do powstania trunku z dodatkiem konopi, o czym poinformował Kent Landers z Coca-Cola:

Bacznie przypatrujemy się rozwojowi nie-psychoaktywnego kannabidiolu jako składnika napojów wellnes na całym świecie. Na razie nie podjęto żadnych wiążących decyzji.

Firma Aurora Cannabis produkuje konopie indyjską zawierającą związek chemiczny kannabidiol, który nie jest psychoaktywny. Kannabidiol łagodzi ból, skurcze, stany lekowe, jak również stosowany jest w leczeniu epilepsji czy stwardnienia rozsianego.

Po ujawnieniu informacji, że firmy zaczęły rozmawiać o współpracy od razu wzrosły notowania kanadyjskiej spółki na nowojorskiej giełdzie aż o 23 %. Kto wie, może do projektu powinien być zaangażowany Gene Simmons, który został szefem marketingu w fabryce marihuany, więc wie, co w trawie piszczy.

Coca-Cola jeszcze do 1903 roku zawierała kokainę z liści koki, która została wycofana, gdy okazało się, że składnik ten uzależnia.

Marihuana w napojach może stać się codziennością

Nie tylko Coca-Cola jest zainteresowana marihuaną. Latem 2018 Heineken wyprodukował już napój z dodatkiem konopi, który trafił na sklepowe półki w Kalifornii. Natomiast producent piwa Corona, Constellation Brands, postanowił zainwestować aż 4 miliardy dolarów w Canopy Growth. Zainteresowanie tematem zwiększyło się w 2016, gdy kolejne stany USA zalegalizowały marihuanę. Obecnie aż w 9 stanach można bezkarnie palić trawkę, co bardzo cieszy chociażby wokalistę Red Hot Chili Peppers.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.