Pogoda
19.09.2018 17:19

Coca-Cola z marihuaną? Taki napój może niedługo trafić na rynek

Czy to początek nowego rozdziału w historii Coca-Coli?

Coca Coli z dodatkiem marihuany
foto: shutterstock.com

Nie, nie ma co liczyć, że po wypiciu takiej Coca-Coli poczujemy się jak po zapaleniu trawki, ale temat wzbudził spore zainteresownie. Jak podaje Bloomberg Television, firma Coca-Cola rozmawia właśnie z Aurora Cannabis, kanadyjskim producentem marihuany.

Coca-Cola z marihuaną

Na razie nie zapadły żadne konkretne postanowienia odnoście tego, czy rzeczywiście dojdzie do powstania trunku z dodatkiem konopi, o czym poinformował Kent Landers z Coca-Cola:

"

Bacznie przypatrujemy się rozwojowi nie-psychoaktywnego kannabidiolu jako składnika napojów wellnes na całym świecie. Na razie nie podjęto żadnych wiążących decyzji. "

Firma Aurora Cannabis produkuje konopie indyjską zawierającą związek chemiczny kannabidiol, który nie jest psychoaktywny. Kannabidiol łagodzi ból, skurcze, stany lekowe, jak również stosowany jest w leczeniu epilepsji czy stwardnienia rozsianego.

Po ujawnieniu informacji, że firmy zaczęły rozmawiać o współpracy od razu wzrosły notowania kanadyjskiej spółki na nowojorskiej giełdzie aż o 23 %. Kto wie, może do projektu powinien być zaangażowany Gene Simmons, który został szefem marketingu w fabryce marihuany, więc wie, co w trawie piszczy.

Coca-Cola jeszcze do 1903 roku zawierała kokainę z liści koki, która została wycofana, gdy okazało się, że składnik ten uzależnia.

Marihuana w napojach może stać się codziennością

Nie tylko Coca-Cola jest zainteresowana marihuaną. Latem 2018 Heineken wyprodukował już napój z dodatkiem konopi, który trafił na sklepowe półki w Kalifornii. Natomiast producent piwa Corona, Constellation Brands, postanowił zainwestować aż 4 miliardy dolarów w Canopy Growth. Zainteresowanie tematem zwiększyło się w 2016, gdy kolejne stany USA zalegalizowały marihuanę. Obecnie aż w 9 stanach można bezkarnie palić trawkę, co bardzo cieszy chociażby wokalistę Red Hot Chili Peppers.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele