Coca-Cola stworzyła butelkę robiącą selfie

Michał Tomaszkiewicz
18.11.2016 09:12
Coca-Cola stworzyła butelkę robiącą selfie Fot. materiały prasowe

Śmialiście się z kijków do selfie? To nie ostatnia moda, którą będziecie musieli przełknąć – Coca-Cola stworzyła butelkę, która robi zdjęcie za każdym razem, gdy pociągany jest z niej łyk.

Jak to działa? Zwykła, plastikowa butelka o pojemności 0,5 litra wstawiana jest do specjalnej podstawki. Jest ona wyposażona w aparat fotograficzny oraz komputer, którego zadaniem jest wykrywanie odpowiedniej chwili na zrobienie zdjęcia oraz rozsyłanie go po sieciach społecznościowych.

Fotka jest wykonywana, gdy butelka zostanie przechylona o 70 lub więcej stopni. O parametrach technicznych aparatu nie wiadomo zbyt wiele, jeśli zaś chodzi o transfer danych to można się tylko domyślać, że jest on realizowany bezprzewodowo przez sieć komórkową.

Wiadomo, że Coca-Cola Selfie Bottle wrzuca wykonane zdjęcia do sieci automatycznie – zarówno na profil użytkownika, jak i na ten należący do Coca-Coli.

To nie jest prototyp – robiące samo*ebki butelka Coca-Coli była już używana w Izraelu. Robione nią fotki pojawiały się na Snapchacie użytkowników oraz profilach producenta napoju na Facebooku i Instagramie.

Jak się okazało, Coca-Cola Selfie Bottle była przebojem na imprezach – ludzie bardzo chętnie wrzucali fotki do sieci i oznaczali siebie i swoich znajomych na zdjęciach udostępnianych w mediach społeczościowych producenta.

Butelka do selfie była częścią kampanii reklamowej mającej zwiększyć zaangażowanie na profilach Coca-Coli. Nie wiadomo jeszcze, czy Coca-Cola Selfie Bottle trafi do Polski – można jednak mieć na to nadzieję.

Wcześniej producent postanowił rozszerzyć na cały świat akcję znakowania butelek najpopularniejszymi imionami – okazało się, że klienci polowali nie tylko na butelki i puszki ze swoimi personaliami, ale także kupowali je dla całych rodzin.

To nie pierwszy raz, gdy Coca-Cola używa nowych technologii do promowania swoich produktów. W 2016 roku firma pakowała się – i to dosłownie – w Wirtualną Rzeczywistość. Z tekturowego pudełka, w którym przewożone były napoje, można było złożyć gogle zgodne z Google Cardboard.

Zrobilibyście sobie selfie butelką?

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.