Pogoda
18.11.2016 09:12

Coca-Cola stworzyła butelkę robiącą selfie

Śmialiście się z kijków do selfie? To nie ostatnia moda, którą będziecie musieli przełknąć – Coca-Cola stworzyła butelkę, która robi zdjęcie za każdym razem, gdy pociągany jest z niej łyk.

Coca-Cola stworzyła butelkę robiącą selfie
foto: materiały prasowe

Jak to działa? Zwykła, plastikowa butelka o pojemności 0,5 litra wstawiana jest do specjalnej podstawki. Jest ona wyposażona w aparat fotograficzny oraz komputer, którego zadaniem jest wykrywanie odpowiedniej chwili na zrobienie zdjęcia oraz rozsyłanie go po sieciach społecznościowych.

Fotka jest wykonywana, gdy butelka zostanie przechylona o 70 lub więcej stopni. O parametrach technicznych aparatu nie wiadomo zbyt wiele, jeśli zaś chodzi o transfer danych to można się tylko domyślać, że jest on realizowany bezprzewodowo przez sieć komórkową.

Wiadomo, że Coca-Cola Selfie Bottle wrzuca wykonane zdjęcia do sieci automatycznie – zarówno na profil użytkownika, jak i na ten należący do Coca-Coli.

To nie jest prototyp – robiące samo*ebki butelka Coca-Coli była już używana w Izraelu. Robione nią fotki pojawiały się na Snapchacie użytkowników oraz profilach producenta napoju na Facebooku i Instagramie.

Jak się okazało, Coca-Cola Selfie Bottle była przebojem na imprezach – ludzie bardzo chętnie wrzucali fotki do sieci i oznaczali siebie i swoich znajomych na zdjęciach udostępnianych w mediach społeczościowych producenta.

Butelka do selfie była częścią kampanii reklamowej mającej zwiększyć zaangażowanie na profilach Coca-Coli. Nie wiadomo jeszcze, czy Coca-Cola Selfie Bottle trafi do Polski – można jednak mieć na to nadzieję.

Wcześniej producent postanowił rozszerzyć na cały świat akcję znakowania butelek najpopularniejszymi imionami – okazało się, że klienci polowali nie tylko na butelki i puszki ze swoimi personaliami, ale także kupowali je dla całych rodzin.

To nie pierwszy raz, gdy Coca-Cola używa nowych technologii do promowania swoich produktów. W 2016 roku firma pakowała się – i to dosłownie – w Wirtualną Rzeczywistość. Z tekturowego pudełka, w którym przewożone były napoje, można było złożyć gogle zgodne z Google Cardboard.

Zrobilibyście sobie selfie butelką?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gadżety