Pogoda
24.01.2020 14:01

Commandos 2 HD Remaster ocenzurowany. Z gry o II wojnie światowej zniknęły swastyki [WIDEO]

Fani gier Commandos ucieszyli się na wiadomość, że druga część serii wróci w odświeżonej i dopieszczonej formie. W przeddzień premiery pojawiła się jednak informacja, która wywołuje raczej smutek niż radość: tytuł został poważnie ocenzurowany.

Commandos 2 HD Remaster
foto: materiały prasowe Yippee! Entertainment,

Przy okazji upiększania gry mającej przedstawiać autentyczne scenariusze z II wojny światowej w Commandos 2 HD Remaster wprowadzono zmiany, które mogą zaboleć fanów wierności historycznej.

Twórcy postanowili bowiem uwspółcześnić grę nie tylko w obszarze audio-wizualnym, lecz także w dziedzinie politycznej poprawności. Z tego powodu w grze o Ii wojnie światowej, w której dowodzimy oddziałem walczącym z hitlerowcami, nie zobaczymy swastyk i symboli III Rzeszy.

Rocketman (Taron Egerton)
Rocketman (Taron Egerton)
Przeczytaj także Elton John i twórcy "Rocketmana" skrytykowali Rosję za cenzurę gejowskich scen

Commandos 2 HD Remaster nie pokaże także grafiki reprezentującej Cesarstwo Wielkiej Japonii, ocenzurowano także sceny śmierci żołnierzy potraktowanych miotaczem płomieni.

Commandos 2 HD Remaster bez swastyk. Gra została ocenzurowana

Propagowanie symboliki nazistowskiej jest w wielu krajach zakazane, twórcy Commandos 2 HD Remaster chcą więc dmuchać na zimne i mieć pewność, e tytuł będzie mógł być sprzedawany na całym świecie bez kłopotów prawnych.

Gracze, którzy liczyli na wydanie specjalnej, nieocenzurowanej wersji, muszą pogodzić się z nieuchronnością zmian wprowadzonych do tytułu przez twórców, którzy wypowiedzieli się w tej kwestii jednoznacznie.

"

Jest tylko jedna wersja Commandos 2 HD Remaster i nie będzie ona zawierać żadnych symboli, portretów, przemówień oraz innych zasobów, które mogłyby łamać prawo wielu krajów. "

Twórcy dodali, że usunięte symbole nie mają wpływy na rozgrywkę, a Commandos 2: HD Remaster to gra, a nie „historyczna dokumentacja II wojny światowej”.

Commandosa 2 HD Remaster trafi do sprzedaży 24 stycznia 2020 roku. Steam nie podaje jeszcze, w jakiej cenie będzie sprzedawany tytuł.

Zobacz także: Z teledysku grupy Tulia "Pali się" zniknął krzyż. Czy to cenzura przed Eurowizją? 

Czy w grach mogą pojawiać się symbole nazistowskie?

Tagi: Gry