Coraz więcej dzieci trafia na odwyk z powodu "Fortnite'a"

Kamil Kacperski
29.11.2018 11:22
Fortnite|undefined Fot. materiały prasowe

Chyba każdy, kto chociaż trochę interesuje się grami wideo wie, czym jest "Fortnite". Jak się okazuje, gra EPIC powoduje trochę problemów wychowawczych. 

"Fortnite" jest najpopularniejszą grą wideo 2018 roku - to jest fakt. I jak każda popularna marka na świecie, znajdą się ludzie, którzy nieco przesadzają z obsesją na jej punkcie. Jako że gra jest kierowana głównie do dzieci, to właśnie one są najczęstszymi ofiarami uzależnienia od produkcji Epic Games. Już w czerwcu 2018 roku informowaliśmy Was o przypadku 9-letniej dziewczynki, którą rodzice wysłali na odwyk z powodu "Fortnite'a". Okazuje się, że nie jest to jedynie pojedynczy przypadek, ale symptom większego problemu. 

Według portalu Bloomberg, coraz więcej rodziców wysyła swoje pociechy na odwyk spowodowany przez "Fortnite". Zdesperowani dorośli nie potrafią sobie poradzić z dzieciakami, ponieważ jak twierdzi brytyjska behawiorystka Lorrine Marer: "Fortnite jest jak heroina - jak już wciągnie, to trudno się od niego oderwać". Serwis opisał również przypadek 17-latka, który spędzał w wirtualnym świecie około 12 godzin dziennie. Według matki nastolatka:

Zrobiliśmy postępy w tym, żeby odciągnąć go od "Fortnite'a" i przywrócić trochę normalności do naszego życia. Ale niestety wrócił do swoich starych nawyków. Nigdy nie widziałam, żeby grała miała taki wpływ na umysł dziecka.

Fortnite problematyczny dla rodziców

Kobieta nie jest osamotniona - według Bloomberg rzekoma "armia rodziców, nauczycieli i szefów" na całym świecie narzeka, że zauważyli ogromne zmiany w zachowaniu niektórych z ich podopiecznych, którzy grają w "Fortnite'a". Jednak nie tylko dzieciaki mają problem z popularną grą. We wrześniu 2018 roku udostępniono w Wielkiej Brytanii statystyki dotyczące spraw rozwodowych, z których dowiedzieliśmy się, że "Fortnite" był wymieniony jako problem w ponad 200 z nich. 

We czerwcu 2018 roku Światowa Organizacja Zdrowia dodała do listy znanych chorób tzw. "gaming disorder", czyli niezdrowe uzależnienie od gier wideo. Dzięki temu rozwiązaniu problemy związane z gamingiem powinny być traktowane przez lekarzy poważniej, niż do tej pory. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.